CHP’nin kentsel dönüşüm karşıtlığı bir kez daha ortaya çıktı: “Belediyeden itiraz için otobüs kaldırdılar”

CHP'li belediyelerin kentsel dönüşüme karşı oldukları bilinirken bir gerçek daha ortaya çıktı. Kartal Belediyesi'nin kentsel dönüşüme karşı çıkmak için otobüs kaldırdığını belirten vatandaş, "Bizim evlerimiz dökülüyor, biz karşı değiliz. Bu zihniyetsizler çivi çakmıyor Kartal'a" diyerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan yardım istedi.

featured

14 Mayıs seçimlerine çok az bir süre kala sahadaki çalışmalar hız kazandı.

Bu süreçte büyük bir mücadele vererek çalışmalarını sürdüren isimlerden biri de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum. Bakan Kurum, İstanbul’un ilçeleri karış karış gezerek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geliyor.

VATANDAŞIN KENTSEL DÖNÜŞÜM İSYANI

CHP’nin kalesi olarak bilinen Kartal ilçesinde vatandaşlarla buluşan Bakan Kurum, ilçede yaşanılan sorunları dinledi.

Bakan Kurum’un yanına gelen bir kadının ‘kentsel dönüşüm’ isyanı ise kameralara yansıdı.

Evinin çok eski olduğunu belirten kadın kentsel dönüşüm isteğini iletti. Bakan Kurum, bunun üzerine“Yarısı Bizden Kampanyası’na başvurdunuz mu?” diye sordu.

“BELEDİYE OTOBÜS KALDIRDI İTİRAZ İÇİN”

Başvuruda bulunduğunu ancak belediyenin engel olmaya çalıştığını vurgulayan kadın, şu ifadeleri kullandı;

“Başvurduk ama şöyle. Belediye buradan otobüs kaldırdı itiraz edilmesi için. Gittiğimiz zaman da yardımcı olun, itiraz edin dediler. Biz itiraz etmiyoruz kentsel dönüşüme. Bizim evlerimiz dökülüyor. 15 yıldır bizi seçim üstü oyalıyorlar. Bu zihniyetsizler çivi çakmıyor Kartal’a.”

Bunun üzerine Bakan Kurum, yardımcılarına “Buraya bakalım, inceleyelim” dedi.

“BU PROJEYE İTİRAZ EDİN DENDİ”

Kameralara açıklamalarda bulunan kadın, şu ifadeleri kullandı:

“Buraya Bakanlık depremden önce 8 kat verdi. Artık Kartal ilçe belediyesinden alıp, çevre bakanlığı kendimiz yapacağız diye bize bir afiş asıldı. Kartal Belediyesi de ‘Bizi 8 kat kurtarmıyor, 12 kat olsun’ diye itiraz etti. Buna itiraz edelim diye buradan otobüslere toplanıp, Çevre Bakanlığı’na insanlar götürüldü. 

‘Bu projeye itiraz edin, bazı sıkıntılar var’ dendi. Biz böyle bir kıskaçtayız. Belediye bize Altınok zamanından beri seçim üzeri bize 5 yılda evinizdeniz dedi. Biz burayı kazanlım 2.yılda evinizdeyiz dediler. Hiç bir hizmet görmüyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir