CHP’den Muharrem İnce’ye Milli Eğitim Bakanlığı teklifi

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, canlı yayında dikkat çeken kulis bilgilerini paylaştı. Muharrem İnce'ye CHP'den Milli Eğitim Bakanlığı teklif edildiği yönündeki iddialarla ilgili konuşan Gürel, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaret edip etmeyeceği konusunda bilgileri de paylaştı.

featured

tv100.com yazarları Fuat Uğur ve Hacı Yakışıklı, tv100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç; Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programında gündemi değerlendirdi.

tv100 Ankara temsilcisi Gürel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’yi ziyaret edeceği iddialarına ilişkin kulis bilgisini paylaştı.

“İNCE’NİN İLGİ GÖRDÜĞÜ KESİM, SEÇİMİN İKİNCİ TURA KALIP KALMAMASINI ETKİLEYEBİLİR”

Gürel, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Muharrem İnce Cumhuriyet Halk Partisi çevrelerinde hafife alınan, topladığı imza sayılarının 100 bini 5 gün sonra anca bulabildiği için iddiasız sayılan bir isim değil. İmza hızı başta Muharrem İnce olmak üzere tatmin edici olmasa da İnce’nin ilgi gördüğü kesim yaklaşık 5 milyon kişilik yeni seçmen olarak değerlendiriliyor. Bu seçimin deyim yerindeyse at başı sonuçlanacağı düşünüldüğünde, yüzde birlerin ikilerin çok ciddi bir manada seçimin ikinci tura kalıp kalmamasını etkileyeceği düşünülüyor.”

Benzer Haberler
muharrem ince fazıl say açıklaması
Fazıl Say’dan Muharrem İnce’ye sert tepki: “Alacağı oy %2 olsa ne olur 3 olsa ne olur?”
Frar3keXwAAQ2jQ (1)
Resmen Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce CHP yönetimini topa tuttu
muharrem ince kemal özkiraz
Muharrem İnce’den sahte belge paylaşan Kemal Özkiraz’a ağır gönderme: “Akrabasının doktorluğu gibi sahte”

 

İNCE’YE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEKLİFİ İDDASI

“CHP üst yönetiminde birçok kişinin Muharrem İnce’nin kazanılması gerektiği yönünde görüşü var. Önümüzdeki günlerde Sayın Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’yi ziyaret edeceği bilgisi paylaşılmıştı. Yayından önce Memleket Partisi kurmaylarıyla görüşmemde henüz böyle bir randevu kendilerinden alınmak için girişimde bulunulmadığını söyledi. Muharrem İnce’nin kimi iddialar Sayın Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’yi Milli Eğitim Bakanlığı teklif edeceğine yönelik iddialar var ama ben bu bilgiyi henüz Cumhuriyet Halk Partisi ve Memleket Partisi’nden henüz doğrulatmadım.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir