Resmen Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce CHP yönetimini topa tuttu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecekleri haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

featured

100 bin imzayı toplayarak resmi olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığını hak kazanan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, açıklamalarda bulundu.

“ONU BANA DEĞİL GENEL BAŞKANINIZA SÖYLEYİN”

CHP’li vekillerden CHP’ye katılmasına yönelik yapılan çağrılara cevap veren Muharrem İnce, “Bu soruyu bana değil genel başkanlarına söylemeleri gerekir. Ben şu anda CHP içerisinde değilim. Bu yıllarca görev yaptığım arkadaşlar CHP’nin politikalarının değişmesine neden tepki göstermediler? Atatürk’e hakaret edilirken neden ses çıkarmadılar?” diyerek CHP’li vekillere de tepki gösterdi.

“O İDDİALAR GERÇEK DEĞİLDİR”

Muharrem İnce, kendisine yöneltilen “Kılıçdaroğlu ile görüşecek misiniz?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Bir gazeteci yazmış, görüşmeler varmış… Tamamen palavra. Benimle iletişim kuran olmadı. Görüşme talebi olmadı. Nokta.”

“İSTESEK İLK GÜN TOPLARDIK”

Kendisi için imza atanlara teşekkür eden İnce, “Her türlü engellemeye baskıya iftiraya papuç bırakmadık. Ben imza verenleri kutluyorum ve diyorum ki o seçim kurulundan size verilen örneği saklayın. O Türkiye’nin demokrasi belgesidir.” dedi.

İnce, ”İstesek ilk gün toplayabilirdik. İlk gün toplasaydık, AKP’liler yardım ediyor diyeceklerdi. Her şey planladığımız gibi oldu. 1 saatlik gecikmemiz var.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir