Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı katil Can Göktuğ Boz’un babası ünlü isim çıktı!

featured

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde Can Göktuğ Boz, Ankara’dan 1 aylık eğitim için İstanbul’a gelen mimar Başak Cengiz‘i (28) yolda yürüdüğü sırada takip ederek, çantasından çıkardığı samuray kılıcıyla öldürmüştü.

Yakalanan şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi.

Şüpheli savcılıktaki sorgusunda, Başak‘ı daha öncesinden tanımadığını, cinayeti ikametinde otururken mutsuzluğa kapılarak işlediğini söyledi.

Ataşehir’deki lüks rezidansta kadın cinayeti! Samuray kılıcıyla saldırıya uğrayan Başak Cengiz hayatını kaybetti

Cinayeti işlediği kılıcı internetten 1 yıl önce satın aldığını söyleyen Boz, daha önce uyuşturucu madde kullandığını ancak yaklaşık 6 aydır hiç kullanmadığını olay günü de kullanmadığını fakat uyuşturucu kullanması nedeniyle yaklaşık 7 yıl önce bir hastanede 17 gün yatarak tedavi gördüğünü belirtti.

“HAYATIMDA İLK DEFA GÖRDÜM”

Olay günü spor yaptıktan sonra ikametine çıktığını anlatan şüpheli şunları söyledi:

“Belirttiğim gibi içime bir karamsarlık ve mutsuzluk çöktü. Kılıcı çantama koyarak oturmuş olduğum sitenin önüne çıktım. Burada beklemeye başladım. İsminin sonradan öğrendiğim daha önceden tanımadığım ve hayatımda ilk defa gördüğüm maktul Başak‘ın geçtiğini görünce yoldan karşıdan karşıya geçip arkasından maktule yanaştım çantamın içindeki kılıcı çıkarttım.

“KADIN ÖLDÜRMEYİ TERCİH ETTİM”

Olay günü sinirlerim ve moralim bozuktu, bir anlık öfke ile istemeden yaptım. Bir kadını öldürmek daha kolay olduğu için kadın öldürmeyi tercih ettim. Maktulü tanımıyorum. Kılıç çantamın içindeydi, maktulü gördükten sonra arkasından yürüdüm, çantamdan kılıcı çıkarıp maktule 4 kere sapladım diye hatırlıyorum. Sonra eve gittim, üzüntüm ve moralimin bozukluğu geçti. Normalde böyle bir insan değilim, bende kendime şaşırdım. Pişmanım” dedi.

Can Göktuğ Boz, ifade işleminin ardından “Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “silahla tehdit” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz psikopat çıktı! Evinde bulunan eşyalar şoke etti…

KATİLİN ANNESİ AVUKATLIĞINI ÜSTLENDİ

Katilin avukatı olarak dinlenen annesi Ayşe Nejla Yomralıoğlu, “Ben şüphelinin aynı zamanda annesiyim. Kendisi 14 yaşından beri psikolojik tedavi görmektedir. Verilen ilaçları düzenli kullandıramadık. Son 2-3 senedir tedaviyi reddediyor ve benimle görüşmemektedir. Sıkıntıların arttığını ben de gözlemledim, akıl sağlığının yerinde olmadığını ben de gözlemledim. Bu sebeple gözlem altına alınmasını ve tedavisinin yapılmasını talep ediyorum” dedi.

CAN GÖKTUĞ BOZ’UN BABASI ORTAYA ÇIKTI

Ataşehir’de hiç tanımadığı Başak Cengiz’i tutkunu olduğu samuray kılıcıyla katleden Can Göktuğ Boz’un babasının kim olduğu sonunda belirlendi.

Katilin babası Ali Boz’un ANG Mühendislik adında bir mühendislik firmasının sahibi olduğu ve Trabzonlu İş Adamları Derneği ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nde yöneticilik yaptığı ortaya çıktı.

Ali Boz aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) de yöneticilik geçmişi bulunuyor.

Ali Boz’un 14 yaşından beri psikolojik tedavi gördüğü söylenen oğlu Can Göktuğ Boz’la ilişkisinin boyutu ise henüz belirsiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir