Büyükşen cinayetinin tüm detayları! Kiralık katiller yanlış eve girdi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 sene önce maskeli ve silahlı bir şahsın eve girerek Necla ve Metin Büyükşen çiftini katlettiği olay tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında da sır perdesinin aralanmasına yönelik çalışmalar yürütülürken dün gece saatlerinde 2 kişi adliyeye sevk edilmiş ve ardından cinayeti itiraf etmişti. İşte Büyükşen cinayetinin perde arkası ve tüm detaylar…

Türkiye’nin konuştuğu cinayette Osman Büyükşen’in çağrısı cevapsız kalmadı! Büyükşen cinayeti için 10 kişilik özel ekip kuruldu

 

 

NE OLMUŞTU?

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öldürüldü. Çiftin kızları Fatma Büşra ise saldırgandan ölü taklidi yaparak kurtuldu.

Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu. Özel ekip dosya üzerinde ve mahallede yaptığı çalışmalar sonucu operasyon için harekete geçti. Bu sabah İsmil Mahallesi ve kent merkezindeki adreslere yapılan operasyonlarda aralarında Fatma Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur ve yengesi Betül Büyükşen’in de olduğu 25 kişi gözaltına alınmıştı.

KİRALIK KATİLLER YANLIŞ EVE GİRDİ

8 aylık teknik ve fiziki takip ile HTS incelemesinin ardından gözaltına alınan şüphelilerden Esra Taş ve Abdullah Başdemir, cinayeti azmettirdiklerini itiraf ederek sorgularının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Esra Taş’ın İsmil Mahallesinde yaşayan Hüseyin K. ile sevgili oldukları, Hüseyin K.’nın ailesinin bu ilişkiyi onaylamaması üzerine ikilinin ayrıldığı, bu ayrılık nedeniyle Taş’ın Hüseyin K.’nın ailesine kin beslediği, daha sonra tanıştığı Abdullah Başdemir’e durumu anlatıp, Hüseyin K.’nın ailesine zarar vermesini istediği öğrenildi. Bunun üzerine Başdemir’in para karşılığı tuttuğu iki kiralık katile adresi verdiği ancak adresleri karıştıran kiralık katillerin asıl adresten yaklaşık 500 metre uzaklıkta oturan Büyükşen’lerin evine girerek cinayetleri işledikleri belirtildi.

TUTUKLANDILAR

Esra Taş, Abdullah Başdemir ve onlara yardım ettikleri öğrenilen Büyükşen ailesinin komşuları Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen. ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 1’i adli kontrol kararı 20’si jandarmadaki ifadesinin ardından olmak üzere 21 şüpheli serbest bırakıldı.
0X0 Necla Metin Buyuksen Cinayetinde Son Dakika Buyuksen Cinayetinin Perde Arkasi Ortaya Cikti Parayla Tutulan Kiralik Katiller Yanlis Eve Girdi 1626497964854

OSMAN BÜYÜKŞEN AÇIKLAMA YAPTI

Öldürülen çiftin oğlu Osman Büyükşen, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur. Saygıyla duyurulur” dedi.
Büyükşen cinayetinin tüm detayları! Kiralık katiller yanlış eve girdi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.