Türkiye’nin konuştuğu Büyükşen cinayetinde flaş gelişmeler! 24 kişi gözaltına alındı, Büşra Büyükşen’in üç yıl önceki ilk ifadesi ortaya çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya’da 2018 yılında Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’ndeki evlerinde 54 yaşındaki Necla ile 55 yaşındaki eşi Metin Büyükşen, kar maskeli, olayın tanığı olan kızlarının iddiasına göre susturucu takılmış biri tarafından pompalı tüfekle öldürüldü.

Özel ekibin çalışmaları sonucu yeni gelişme yaşandı. Operasyonda aralarında saldırıdan yaralı olarak kurtulan Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen, eşi Betül Büyükşen ve babası Muammer Büyükdoğrucan ile Betül Büyükşen’in kuzeni Mehmet Ali Dayanır’ın da olduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Türkiye’nin konuştuğu cinayette Osman Büyükşen’in çağrısı cevapsız kalmadı! Büyükşen cinayeti için 10 kişilik özel ekip kuruldu

Büşra Büyükşen’e olay yeri keşfi yaptırıldı

Öte yandan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Büyükşen çiftinin kızları Büşra Büyükşen, keşif ve yer gösterme için eve getirildi. A Haber muhabiri İbrahim Doğan’ın aktardığı bilgiye göre, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinin de yer aldığı keşifte, Büyükşen’e olay günü yaşananlar soruldu. Keşife, Büyükşen’in doktor olan ağabeyi Osman Büyükşen de katıldı.

Yıllardır çözülemeyen Necla-Metin Büyükşen cinayeti aydınlatılıyor! Olayın tek görgü tanığı Büşra Büyükşen, Müge Anlı canlı yayınında…

Büyükşen cinayetiyle ilgili peş peşe yaşanan gelişmelerin ardından, Büşra Büyükşen’in 3 yıl önce A Haber’e verdiği röportaj ortaya çıktı. O gece yaşananları anlatan Büyükşen röportajda şu ifadeleri kullandı:

Büşra Büyükşen’in 3 yıl önce verdiği ifade ortaya çıktı

“O gün babam yatsı namazından yeni gelmişti. Daha sonra işte araba dışarıdaydı, içeri aldı. Sonra geldi oturdu, hep beraber televizyon izliyorduk. Önümüzde çay vardı. Kapının açıldığını duyduk. Abimler geldi sandık. Çok süre geçmedi. İçeri bir adam girdi. Ne olduğunu anlamadık. Daha sonra babama hiçbir şey söylemeden ateş etti.

Babama ateş ettikten sonra silahı bize doğru doğrulttu. Daha sonra silahla uğraşmaya başladı. Tutukluk mu yaptı, ne yaptı bilmiyorum. Ben çok yalvardım. ‘Yalvarıyorum vurma’ diye çok bağırdım. Çaydanlığı adama fırlattım. Çaydanlığa dipçikle karşılık verdi. Ben o sırada yere düştüm.

Daha sonra adam balkona çıktı. O sıra anneme ‘Kaçsana’ dedim. Arka odaya çıkıp yardım çağırmak istedim. Adam arkamdan gelmiş. Annemi vururken görmedim. Pencereye yönelirken arkamdan asıldı yatağa itti beni. ‘Yalvarıyorum yapma’ diye bağırdım. Dipçikle kafama vurdu.

Konya’da katledilen Büyükşen çiftinin oğlu Dr. Osman Büyükşen tüm Türkiye’yi ağlattı! Sosyal medya ayakta: #büyükşenkatilleriyakalansın

Beni rahatlıkla öldürebilirdi ama öldürmedi. Ben çok kısa süre sonra yataktan kalktım. Odanın kapısından annemin bulunduğu odaya baktım. Kapıyı kapatmış. Tekrar odaya gitmeye cesaretim olmadı. Ben de pencereden çıktım. Daha sonra sokakta koşmaya başladım. Arkamdan araç geliyordu. O da beni jandarmaya götürdü.

Jandarma eve geldi ve inceleme yaptı. Yaklaşık 1.70 boylarında. Tanıdığım bir insan değildi. Yüzünde maske vardı. Gözlerinden de tanıyamadım. Neden öldürüldüklerine dair aklımıza bir fikir gelmiyor. Siyah bir tişört ve siyah bir pantolon giyiyordu, ellerinde eldiven vardı.”

Gözaltı sonrası Osman Büyükşen’den anlamlı paylaşım

Müge Anlı canlı yayınında tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğan Osman Büyükşen, 24 kişinin gözaltına alınmasının ardından yaptığı bu paylaşımla dikkat çekti.

Osman

Yaşanan son dakika gelişmelerinin ardından Osman Büyükşen, Instagram’dan yeni bir paylaşımda bulundu. Cinayete kurban giden anne ve babasının fotoğrafının altına düştüğü yorumla Osman Büyükşen yürekleri sızlattı.

Konya’da katledilen Büyükşen çiftinin oğlu Dr. Osman Büyükşen tüm Türkiye’yi ağlattı! Sosyal medya ayakta: #büyükşenkatilleriyakalansın

 

Türkiye’nin konuştuğu Büyükşen cinayetinde flaş gelişmeler! 24 kişi gözaltına alındı, Büşra Büyükşen’in üç yıl önceki ilk ifadesi ortaya çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.