Bitcoin tarihi rekorunu kırdı! 3 bin dolara kadar gerileyen BTC ne kadar oldu?

featured

Bitcoin her ne kadar TL paritesi karşısında geçtiğimiz zamanlarda rekor kırmış olsa da (doların yükselmesinden dolayı) dolar karşısında 3 senedir rekor kıramıyordu. Zaman içerisinde 19.800 dolar seviyelerini gördükten sonra 3.000 dolarlara kadar düşüş yaşayan Bitcoin, bu süreçte “Bitcoin balonu patladı” gibi birçok ithama maruz kalmıştı.

Dün başlayan yükselişlerle tüm bu karalamaları üzerinden atan ve tarihi rekorunu egale eden BTC, kendisini sevip sevmeyen herkesin dikkatini üzerine çekti.

An itibarı ile 20.500 seviyesine kadar yükselmesiyle yatırımcıları hareket geçiren BTC tüm piyasanın yönünü kendine çevirdi.

Son durumda genel kripto para piyasa hacmi 580 milyar dolar seviyesine yükselirken Bitcoin’in piyasa hacmi ise 370 milyar dolar seviyelerine yükselerek birçok dünya devi şirketin piyasa değerinden daha değerli bir hal aldı.

Piyasadaki BTC hakimiyeti yüzde 64.5 olurken, tüm yönün BTC’ye dönmesiyle beraber altcoinlerinden para çıkışları oldu. Özellikle bu dönemde dikkatleri üzerine çeken BTC’ye ciddi bir talep patlaması olduğu için altcoinler Bitcoin’in hareketleri sakinleşene kadar gerileme yaşayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir