ATT Büşra Durmaz’ın ölmek üzereyken bulduğu Nisa Mihriban bebekten haber var!

Pendik'te Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın ihbar üzerinde bulup sütannelik yaptığı ve Nisa Mihriban adını verdiği bebekle ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Durumu hâlâ kritik olan Nisa Mihriban bebeğe kök hücre nakli işlemi yapıldı. Nefes borusuna dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemi olan 'Trakeostomi' uygulanması için annenin onayı alındı ve işlem için süreç başlatıldı.

featured
service

İstanbul’da annesi tarafından ölüme terk edildikten sonra Pendik’te Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın bulduğu ve sütannelik yaparak Nisa ismini verdiği bebekle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Durumu hala kritik olan Nisa Mihriban bebeğe kök hücre nakli işlemi yapıldı. Nefes borusuna dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemi olan “Trakeostomi” uygulanması için annenin onayı alındı, işlem için süreç başlatıldı.

NE OLMUŞTU?

Ebru Sepetçioğlu, 5 Ocak’ta dünyaya getirdiği bebeğini 29 Mart’ta Pendik’te boş arsaya bıraktı. İhbar üzerine bölgeye giden sağlık ekibinde görevli Büşra Durmaz ona hem süt hem de isim anneliği yaptı. Türkiye’nin gözyaşları içinde takip ettiği süreçte, savcılık da biyolojik annenin peşine düştü.

Ebru Sepetçioğlu’nun bebeği bıraktıktan sonra zillere basıp olay yerinden uzaklaştığı ve hatta bebeği alıp almayacaklarını uzaktan kontrol ettiği tespit edildi. Yakalandıktan sonra bebeğe bakacak gücünün olmadığını söyleyen ve çok pişman olduğunu gözyaşları içinde anlatan anne Ebru Sepetçioğlu tutuklandı. Anne hakkında “terk” suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

NİSA BEBEĞİN MAMA YÜZÜNDEN SOLUNUMU DURDU

Sokağa terk edilerek hayattan ilk darbesini alan Nisa bebek, 30 Mart’ta çocuk bakımevine alındı. Rahatsızlanan bebek 1 Nisan’da hastaneye kaldırılarak tedavisine başlandı.

Herkes Nisa bebeğin sağlık durumunu merak ederken, talihsiz bebeğin bakımevinde yedirilen mama sonucu solunumunun durması nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, acil serviste hayata dönüş fonksiyonlarının sağlanıp yoğun bakıma alındığı belirlendi.

Nisa Mihriban bebeğin öz annesi Ebru Sepetçioğlu için hesap vakti! Mahkemede pişkin sözler…

KÜÇÜK KALBİ DAYANAMADI

SABAH’ın ulaştığı detaylara göre; 1 Nisan’da temizlik personeli, yatağını değiştirmek için bebeği kucağına aldığında korkunç durumu fark etti. Bebek hareketsizdi. Hemen kurum hemşiresine gösterildi. Rengi morarmış, yüzü ise mama içindeydi. Dahası hareketsizdi ve nefes almıyordu. Kalbi de atmıyordu. Oksijen tüpüyle solunum desteği verildi. Nabız alınamadı.

KÖK HÜCRE NAKLİ YAPILDI, NEFES BORUSUNA DELİK AÇILACAK

Öte yandan, cezaevindeki annesinin izniyle Nisa bebeğe kök hücre nakli yapılmasına karar verildiği ve bu işlemin de uygulandığı ortaya çıktı.

Küçük bebeğe yaklaşık 2 hafta önce de nefes borusuna dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemi olan ‘Trakeostomi’ uygulanması kararı alındığı ve anneden gerekli onayın alındığı, uygulama sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Bebeğin güncel sağlık durumunun ise hâlâ kritik durumda olduğu belirtildi.

 

ATT Büşra Durmaz’ın ölmek üzereyken bulduğu Nisa Mihriban bebekten haber var!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir