Ankara Valiliği’nden flaş Sinan Ateş açıklaması

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesinin ardından Ankara Valiliği'nden bir açıklama geldi. Açıklamada, "Ateş'in öldürülmesi olayının faillerinin tespit ve yakalanmasına yönelik çalışmalar, olayın olduğu andan itibaren büyük bir titizlikle sürdürülmektedir. Gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir." denildi.

featured

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş dün Çukurambar’da motosikletli bir kişinin silahlı saldırısında hayatını kaybetti. Başından vurularak öldürülen Ateş’in vefatı sonrasında çok sayıda taziye mesajı yayımlandı. Ankara Valiliğinden de suikasta ilişkin bir açıklama geldi.

Benzer Haberler
sinan-ates-firat-yilmaz
Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun doğum gününde şehit oldu! Sinan Ateş’in yürek yakan son paylaşımı…
sinan-ates-video
Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş kimdir? Sinan Ateş nereli, kaç yaşındaydı? Neden öldürüldü?
sinan ateş kimdir
Sinan Ateş’ten ‘Gençler AteistOluyor’ iddiasına sert çıkış: “Bir insanın ateist olması için gerizekalı olması gerekir…”

“FAİLLERİN YAKALANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR”

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Çankaya ilçemizde meydana gelen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi olayının faillerinin tespit ve yakalanmasına yönelik çalışmalar, olayın olduğu andan itibaren büyük bir titizlikle sürdürülmektedir. Gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

2019 yılında Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak gidenleri sert bir dille eleştirmişti. Sinan Ateş 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli ve 2 çocuk babasıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir