Ahmet Türk’ten Ali Babacan’a destek: ‘Altılı masa Babacan’ın sözlerini bir manifestoya çevirsin’

HDP'li Ahmet Türk, DEVA Partisi'nin eylem planında yer verdiği Kürt sorununa ilişkin maddelerin önemli olduğunu belirterek 6'lı masanın bu maddelerin altına imza atması gerektiğini söyledi.

featured

Türkiye tam anlamıyla seçim sürecine girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etti. Muhalefette ise aday ve yetki dağılımı kavgası var. Muhalif liderler 6’lı masa etrafında toplansa da HDP ile ilişkiler tartışma konusu.

Bu kapsamda HDP‘li Ahmet Türk, Duvar’dan Ceren Bayar’a konuştu ve son gelişmelere ilişkin değerlendirmeler yaptı.

‘6’LI MASA MANİFESTOYA ÇEVİRSİN’

Türk, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın açıkladığı ‘DEVA Partisi Temel Haklar Eylem Planı’ndaki Kürt sorunu ile ilgili maddeleri işaret ederek Babacan’a destek verdi.

Söz konusu eylem planının 6’lı masa için yol gösterici olacağını belirten Türk, ‘Sayın Babacan’ın açıklamasında anadilinde eğitimden tutun eşit yurttaşlığa kadar birçok başlık vardı. Ben onu küçük bir manifesto olarak kabul ediyorum. 6’lı masa Babacan’ın bu sözlerini bir manifestoya çevirsin bizim açımızdan sorun kalmaz.’ dedi.

Benzer Haberler
ali-babacan-sebnem-korur
Kandil’in finosu oldu! Ali Babacan, Türk ordusuna iftira atan PKK’lı Şebnem Korur Fincancı’yı ziyaret etti
ali babacan
Ali Babacan 6’lı masaya kendisini önerdi: ‘Rahat seçilirim, iyi yönetirim’
tugba-tapsiz-kimdir (2)
Teröre DEVA! Ali Babacan’ın ekibinden, PKK’dan sonra FETÖ’ye de yeşil ışık
FleB7qvX0AAyn6-
Ali Babacan’dan ‘Kürdistan’ vaatleri: ‘Anayasa’nın 66. maddesindeki Türk ifadesini çıkaracağız’

‘ORTAK KARAR OLARAK KABUL ETSELER BİZİM İÇİN YETERLİ OLUR’

HDP’li Türk, ‘Babacan, merkez sağda bir siyasetçi olarak Kürt sorunu ile ilgili net bir proje ortaya koydu. 6’lı masa bu konuya dair hiçbir açıklama yapmadı. Babacan’ın söylediklerinin altına imza atsalar, 6’lı masa manifestosu veya ortak kararı olarak ortaya koysalar bile bizim açımızdan yeterli olurdu.

Maalesef ne Kılıçdaroğlu’ndan ne Akşener’den hiçbir açıklama gelmedi. Babacan’ın bu açıklamasını destekleyecek veya olur verecek bir tavır görmedik.’ ifadelerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir