7 Ekim motorin, benzin ve LPG fiyatları! Akaryakıt fiyatlarına peş peşe üçüncü zam

Akaryakıt fiyatlarına 3 gün üst üste zam geldi. Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından indirim haberi beklenirken zam geldi. Motorin fiyatlarına bir zam daha geldi. İşte, 7 Ekim 2022 akaryakıt zammı sonrası güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları...

featured

Brent petrol fiyatının izlediği seyir, akaryakıt fiyatlarında zam ve indirim haberlerini beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde brent petrol son 9 ayın dip seviyesini görürken akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi oluştu. Beklentilerin aksine benzin ve motorin fiyatlarına iki gün üst üste zam geldi. Araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi, akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi. İşte, 7 Ekim güncel LPG, benzin ve motorin fiyatları…

ABD HAM PETROLÜ 9 AYIN DİBİNİ GÖRDÜ!

Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz artışlarının küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle 4. haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi.

MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINA ZAM GELDİ!

Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemeyle birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 4 Ekim’i 5 Ekim’e bağlayan gece benzin fiyatlarına 62 kuruş, motorin fiyatlarına 1,10 TL zam geldi.

PEŞ PEŞE İKİNCİ AKARYAKIT ZAMMI

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 6 Ekim Perşembe gününden itibaren benzin fiyatlarına 74 kuruş, motorin fiyatlarına ise 1 lira 39 kuruş zam geldi.

MOTORİNE ZAM GELDİ!

Motorin ve benzin fiyatlarına uygulanan peş peşe ikinci zammın ardından araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi. 7 Ekim itibarıyle motorine 1 lira 53 kuruşluk bir zam daha geldi. Benzin fiyatlarında ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM GELECEK Mİ?

Petrol fiyatları bu haftaki düşüşünü sürdürürken ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi. Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemenin ardından akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.

Benzin ve motorin zammının ardından otogaz fiyatalrına 76 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 7 EKİM 2022

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 20.61 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 27.12 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 20.60 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 27.10 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10,98 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 20.73 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 27.21 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 20.71 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 27.23 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir