Ahmet Hakan’dan ‘sokak röportajları yasaklansın’ önerisi!

Son olarak Üsküdar’daki bir magandanın gençlerin üzerine yürüyerek küfürler yağdırması olayının ardından dikkat çeken bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın ‘’sokak röportajları yasaklansın’’ önerisi sosyal medyada da gündem oldu.

featured
service

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Ahmet Hakan, sokaktaki insanları birbirine kırdıran ve tık uğruna genelde provokatif sorularla halkı galeyana getiren bu uygulamanın yasaklanması gerektiğini vurguladı.

Röportaj veren genci tehdit eden Üsküdarlı magandanın erkekliği! ‘Lan’ cevabını alınca adam çağırmaya kalktı

‘’Hayatımda hiçbir zaman yasakçı bir tutumum olmadı.’’ diyen Hakan, ‘’Nasıl edilir, nasıl yapılır bilmiyorum ama ülkemizin esenliği açısından eline mikrofon alanın dayıları birbirine kırdırdığı bu zıpırlığa bir son vermenin vakti geldi de geçiyor.’’ ifadelerini kullandı.

İşte Ahmet Hakan’ın 7 Ekim 2022 tarihli yazısının o bölümü;

SOKAK RÖPORTAJI YASAKLANSIN

HAYATIMDA hiçbir zaman yasakçı bir tutumum olmadı.

Tek istisnası var bunun:

633f33964e3fe108c004b1d0

Sokak röportajları.

Yokluğunu her geçen gün daha çok aradığımız biricik Latif’imiz de bir zamanlar bu sokak röportajı işini Hürriyet’in birinci sayfasında işte böyle ele almıştı.

Yasaklansın istiyorum bu röportajlar.

*

Komşuyu komşuya, anayı oğula, amcayı yeğene, dayıyı bütün mahalleye, mahalleyi şehre, şehri ülkeye düşman eden bir fitne odağı sokak röportajları.

*

Öfke, nefret, kin duyguları ekiliyor tüm topluma bu sözüm ona röportajlarda.

*

Nasıl edilir, nasıl yapılır bilmiyorum ama ülkemizin esenliği açısından eline mikrofon alanın dayıları birbirine kırdırdığı bu zıpırlığa bir son vermenin vakti geldi de geçiyor.

 

Ahmet Hakan’dan ‘sokak röportajları yasaklansın’ önerisi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir