YSK ile ilgili son dakika açıklaması! İçişleri’nden Kılıçdaroğlu'na çağrı: Kaynağı açıklayın

İçişleri Bakanlığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "YSK'da olmayan bilgiler bizde var" sözleri hakkında paylaşımda bulundu. Bakanlık, Kılıçdaroğlu'nun bu bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerektiğini belirtirken, aksi takdirde suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’nun; YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir.

Aksi takdirde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinden ötürü Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gazeteye verdiği röportajda “…bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde de yok…” ifadeleri üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerek duyulmuştur.

Milleti fişliyorlar! Kılıçdaroğlu’nun itiraf gibi açıklamasına büyük tepki: ‘Hukuka aykırı’

* Sayın Kılıçdaroğlu’na buradan çağrıda bulunuyoruz!

1- YSK’nın elinde olmayan ancak sizin elinizde bulunduğunu söylediğiniz bilgiler hangi ise kurumları hedef göstermek, şaibe oluşturmak ve zan altında bırakmak yerine bu bilgilerin kaynağının neresi olduğunu kamuoyuna açıklayınız.

2- Eğer bahsettiğiniz konu, YSK’nin her yıl siyasi partilere verdiği bilgilerin partilerce tasnifi ise kamuoyunu yanılttığınız ve kurumları töhmet altında bıraktığınız için hemen özür dileyiniz.

3- Yukarıda belirtilen hususların açıklanmaması halinde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinin adli bir vaka olmasının yanı sıra vatandaşlarımızın açıkça “fişlenmesi” anlamına da geldiğinden Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.

 

2023 seçimlerinde hangi il kaç milletvekili çıkaracak? YSK yeni listeyi duyurdu

YSK ile ilgili son dakika açıklaması! İçişleri’nden Kılıçdaroğlu’na çağrı: Kaynağı açıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.