Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü: “Dar gelirlinin neyine altın fiyatı?”

featured

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu , döviz ve fiyat ödülü, “Akdeniz’de 40 tane çakalın Türkiye’ye karşı birlik olduğunu anlatıyoruz, onlar, ‘Çeyrek altından ne haber?’ diyor, çeyrek altın yenilip içilir mi? ” dileğini dile getirdi.

Karahasanoğlu, “İşin esprisi bir yana .. Affedersiniz beyler .. Çeyrek altın nedir? Yenilir mi, içilir mi? Kahvaltıya oturduğunuz zaman, yiyeceğiniz peynir, içeceğiniz çay, katığınız ekmeğin geçer mi? Altın ile mi doyuyoruz, ekmek-peynir-çay ile mi? Öyle bir algı oluşturuluyor ki .. Zannedersiniz ki .. Toplum, sabahtan akşama kadar altın alıp, altın satıyor. Dolar alıp, dolar satıyor.Bize ne kardeşim, altının fiyatı artmış ise. ” görüşünü savundu.

Karahasanoğlu, Kaldı ki, tüm dünyada artıyor, bizde biraz daha fazla artıyor .. Ne yapalım, ölelim mi yani .. Sen ekmeğine bak. Çayına bak, şekerine bak, peynirine bak. Varsa bunlarda bir fiyat haber, onu söyle .. Bırak da, altını da Yatırım yapacak bir avuç para arkadaşları düşünsün .. ‘Borsaya mı yatırayım, altına mı’ diye düşünsün, kara kara .. Dar gelirli insanların neyine, altının kaç lira olduğu? Yaşanan insanlar, altının peşinden niye gitsinler ki? 2002’de piyasaya sürtle 6 çeyrek altın alınırken, şimdi üç çeyrek alınıyormuş. Eeee. Ne yapalım, aç mı kalacağız artık? “İfadesini ifadeleri.

Karahasanoğlu, “2002’de asgari ücret ile kaç ekmek aldığına bak. Bugün yine asgari ücret ile kaç ekmek aldığını. Eğer geriye gidiş varsa, konuşalım .. Geriye gidiş ne demek.Yerinde sayma varsa, yine eyvallah .. Hatta% 20’den Düşük tasarrufme varsa, yine konuşalım .. Bunu her şey için yapalım Çayından, şekerine .. Peynirinden zeytinine.- Yumurtasından istediğiniz ne var ise ona .. Her şey için uygulayalım .. Ama lütfen benim karşıma, farklı farklı kriterlerle çıkmayın .. ” değerlendirmesinde bulundu.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir