2022 yaş çay alım taban fiyatı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılı için yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatının yüzde 73'ün üzerinde artışla 6 lira 70 kuruşa yükseltildiğini duyurdu.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında yaş çay taban fiyatını desteklemeler ile birlikte 7 TL olarak açıkladı.

YAŞ ÇAY ALIM TABAN FİYATI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı açılışında yaptığı konuşmada “Çay üreticilerine bugün burada 2022 yılı yaş çay alım fiyatlarının da müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı kilogramda 3,87 liraydı. Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde bir artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını yüzde 130 üzerinde artışla 30 kuruşa çıkartıyoruz. Böylece üreticilerimiz çaylarını geçen yıla göre destekleme ile birlikte ortalaması yüzde 75’e gelen bir artışla kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecek. Yeni çay alış fiyatının bölgemize ve siz değerli hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir