Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin töreninin ardından kabinesinin açıklanması bekleniyor! Sinan Oğan kabinede olacak mı?

28. dönem için TBMM açılışının ardından gözler kabinede. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin açıklanması bekleniyor. Peki kabinede kimler yer alacak. tv100'ün ilgiyle takip edilen programı Özgür İfade'de Hacı Yakışıklı'dan dikkat çeken kulis bilgileri geldi. Sinan Oğan kabinede yer alacak mı, milletvekilleri içinde konuşulan isimler var mı?

featured

Siyasal İletişimci Ferhat Murat, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç ve tv100.com Yazarı Hacı Yakışıklı, Cansu Canan Özgen’in sunduğu Özgür İfade programına konuk oldu. Programda, seçimlerin ardından kurulacak cumhurbaşkanlığı kabinesi konuları ele alındı.

Hacı Yakışıklı’nın açıklamaları şu şekilde;

Konuşulan isimler elbette var mesela Mustafa Şentop’un ismi ‘Bakan olabilir mi?’ acaba diye geçen isimlerden. İbrahim Kalın ve Hakan Fidan, geçen dönem de konuşuluyordu. Hakan Fidan’ın ihtirasları yok, MİT de bir bakanlık gibi Türkiye’nin en önemli kurumlarından bir tanesi. Hakan Fidan, bir bakan gibi şu anda.

MİLLETVEKİLLERİNDEN İSİM ALMAYACAĞINI SÖYLEYEBİLİRİM

Bu kabine başarı çıtası düşük bir kabine değil, öyle olmadığı için Cumhurbaşkanı %52’yle yine seçildi. Mehmet Nuri Ersoy’la, Fahrettin Koca’nın tekrar kabinede olabileceği konuşuluyor. Mevcut bakanlar dışında, milletvekillerinden isim almayacağını söyleyebilirim.

OĞAN ÜZERİNDE BÜYÜK BEKLENTİ VAR

Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’na destek verdikten sonra Mevlüt Çavuşoğlu’yla dolaşmaya gitti. Oğan üzerinde Türk dünyasının büyük beklentileri var. Türk dünyasında şu anda inanılmaz bir birleşme var. Sinan Oğan’ın, Türk dünyasıyla ilgili bakanlık dışı bir görevde bekliyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir