WhatsApp’ta milyonlarca kullanıcının beklediği son görülme özelliği sonunda geliyor! İstediğiniz kişiden gizlenebileceksiniz…

featured

Yeni özellikleriyle sık sık gündeme gelen Whatsapp’tan bir yeni haber daha geldi. Bir sonraki güncelleme için sıkı bir şekilde çalışan geliştirici ekip, hem iOS hem de Android kullanıcılarının Son Görülme de dahil birçok ayarda değişiklik yapmasına olanak sağlayacak.

Bu yeni özelliğin tam olarak ne zaman yayınlanacağı henüz resmileşmiş değil. Şu anda halen yapım aşamasında olan bu yeni özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Whatsapp’ın yeni özelliği, kullanıcılara son görülme özelliğinin hangi kişilere kapalı, hangi kişilere açık olacağına karar verme fırsatı sunacak. Whatsapp iOS üzerinden alınan ekran görüntüsüne baktığımız zaman, kullanıcıların rehberdeki istediği kişiyi özel olarak seçerek son görülme saatini görmesini engelleyebildiğini görebiliyoruz.

WABetaInfo’nun yapmış olduğu habere göre bu özellik sadece son görülmede geçerli olmayacak. Kullanıcılar, profil fotoğrafı ve hatta okundu bilgisi gibi gizlilik ayarlarında yine aynı özellikten yararlanabilecek. Dolayısı ile son görülme, okundu bilgisi gibi zaman zaman tartışmaları körükleyen bilgiler, seçili kişilerden gizlenebilecek.

WhatsApp, şimdiye kadar kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyordu. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek. Kişilerim Hariç ile “son görülme” durumu spesifik olarak belirli kişiler için kapatılabilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir