Vebitcoin’in ‘Baron’ lakaplı CEO’su İlker Baş, paraları dansözlerle çatır çatır böyle yemiş!

featured
service

Kripto para borsası Thodex’in bakım yapılacağı açıklaması sonrası sitesini kapatması ve sahibi Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasıyla başlayan sürece, Muğla merkezli Vebitcoin.com da katıldı. Kripto para işlem platformu ‘Vebitcoin.com.’, içine girdiği finansal zor durumdan dolayı faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

Firmadan kapanmaya ilişkin yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi: “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

Olayın ardından Muğla’nın Menteşe ilçesi Ortaköy Mahallesi’nde oturan Vebitcoin’in CEO’su İlker Baş, 22 Nisan gecesi 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak villasına 2 kişinin duvardan atlayarak girmek istediği ihbarında bulundu. İhbarın ardından jandarma ekipleri, adrese sevk edildi. Gözaltına alınan 2 şüpheli jandarmadaki ifadelerinde, “Vebitcoin’e para yatırdık. Yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine İlker B. ile konuşmaya geldik. Kendisine zarar vermedik” dedi. Konut dokunulmazlığını ihlal suçundan işlem yapılan şüpheliler serbest bırakıldı.

Aylık gelirini dansözlerle yemiş

İfadesinde aylık geliri 1 milyon 500 bin lira olan ‘Baron’ lakaplı CEO’ İlker Baş’ın dansöz oynatırken görüntüleri ortaya çıktı. Mağdurlardan Emre Ural’ın Twitter hesabından paylaştığı görüntülerde şüphelinin, oynattığı dansöze para takarken neşe tavırları dikkat çekti.

Vebitcoin’in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nce gözaltına alınan şirketin ’Baron’ lakaplı CEO’su İlker Baş (41), polisteki ifadesinde aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi.

İlker Baş’ın aylık 1,5 milyon olan gelirini dansözlerle böyle harcadığı ortaya çıktı:

Vebitcoin’in ‘Baron’ lakaplı CEO’su İlker Baş, paraları dansözlerle çatır çatır böyle yemiş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir