Ümit Özdağ ile günün yalanı! Antakya’da taciz dediği olay bambaşka çıktı…

Suriyeliler konusunda her gün yalan ve kurgu haberler paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Suriyelilerin Hatay'da bir genç kızı taciz ettiği iddiası da yalan çıktı. Özdağ'ın paylaşımına eklediği "Suriyelileri vatanlarına gönderin, yoksa olaylar büyüyecek" cümlesi ise niyetini açıkça ortaya koydu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyada gün boyunca Suriyeliler konusunda kurgu ve yalan haber paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yalancılıkta bir marka haline gelmeye başladı.

Daha önce Suriyeliler konusunda yaptığı yüzlerce açıklamanın yalan olduğu ortaya çıkmasına rağmen aynı yalanları defalarca dile getirmekten usanmayan Özdağ’ın 90’lı yıllarda FETÖ’cü talebelerine verdiği Algı Yönetimi derslerinde öğrettiklerini bugün kendisinin uyguladığı konuşuluyor.

“Karanlık odaların politika planlayıcısı” yine devrede! Ümit Özdağ, manipülasyona devam ediyor…

HATAY’DA TACİZ İDDİASI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün gece yaptığı paylaşımda “Antakya’da Suriyelilerin bir kızı taciz etmesi üzerine, kızın ailesinin de aralarında bulunduğu halk Suriyeli ailenin evine/iş yerlerine saldırdı. Olay yerine güvenlik güçleri sevk edildi. 3 Suriyeli hastaneye sevk edildi. Suriyelileri vatanlarına yollayın. Yoksa olaylar büyüyecek” dedi.

OLAYIN ASLI BAŞKA ÇIKTI

Özdağ’ın iddia ettiği ‘büyük kavga ve saldırı’dan tek bir kare görüntü henüz ortaya çıkmamışken olayın aslının çok başka olduğu ortaya çıktı.  Olay anına tanık olanların ifadelerine göre; sevgili olan 14-15 yaşlarında Türk vatandaşı bir kız ile aynı yaşlardaki Suriye uyruklu bir delikanlı Hatay’a bağlı Avsuyu’nda bir parkta buluşuyor. O sırada parka kızın ailesinin de gelmesi üzerine gerginlik yaşandığı; ancak olayın Özdağ’ın iddia ettiği gibi büyümediği aktarıldı.

Olayın tacizden kaynaklanmadığı, yaralama, mala zarar verme gibi eylemlerin gerçekleşmediği de görgü tanıklarının aktardıkları arasında.

AMACI İÇ ÇATIŞMA ÇIKARMAK

Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yerli halk ile Suriyelileri karşı karşıya getirip sokakları karıştırmak için gün boyu yalanlar uyduran Özdağ’ın “Suriyelileri vatanlarına gönderin, yoksa olaylar büyüyecek” beyanı ise maksadını açıkça ortaya koyuyor.
Ümit Özdağ ile günün yalanı! Antakya’da taciz dediği olay bambaşka çıktı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.