UKOME’de karar çıkmadı! Toplu ulaşıma zam ağustos ayına ertelendi

İBB UKOME toplantısında toplu ulaşımda ücret tarifelerinin değişimi ele alındı. İBB yüzde 57, bakanlık yüzde 40, taksiciler ise yüzde 100 zam teklif ederken, taraflar anlaşmaya varamadığı için zam ertelendi.

featured

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı bugün yapıldı. Toplantıda, toplu ulaşım ücret tarifelerinin düzenlenmesi teklifi görüşüldü. Taraflar ardı ardı teklifleri sunarken zam konusunda uzlaşı çıkmadı.

AĞUSTOS AYINA ERTLENDİ

Görüşülen tekliflerin ardından, İstanbul’da otobüs, metrobüs, metro, tramvay, nostaljik tramvay, marmaray, vapur, deniz otobüsü, dolmuş, minibüs, taksi, okul ve personel servisi olmak üzere toplu ulaşıma zam ertelenmiş oldu. Teklifler, alt komisyona çekildi. UKOME, Ağustos ayında aynı gündemle tekrar toplanacak.

İBB YÜZDE 57, BAKANLIK YÜZDE 40, TAKSİCİLER YÜZDE 100 ZAM İSTEDİ

İBB yönetimi enflasyon, asgari ücret ve akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle toplu taşıma ücretlerine yüzde 57.07, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri yüzde 40, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yüzde 100, İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası personel servisleri için yüzde 200, okul servisleri için ise yüzde 82, Dentur Avrasya yüzde 101, Turyol yüzde 65 oranından zam yapılmasını teklif etmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir