Uefa Trabzonspor’a 4 Milyon euro ödeyecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor‘a 2016 yılında dönemin yönetim kurulu tarafından UEFA ile imzaladığı ve 2018 yılına kadar olan dönemi kapsayan finansal kriterlere uyma sözünü yerine getirmediği gerekçesiyle önce gelirlerinin yüzde 50’isine el konulması cezası ardından da Avrupa kupalarından men cezası verilmişti.

O dönem verilen men cezasına itiraz etmeyen ve sadece para cezasının kaldırılmasını talep eden Trabzonspor, UEFA tarafından haklı bulundu. Bu gelişme üzerine UEFA, Trabzonspor‘a faiziyle birlikte yaklaşık 4 milyon euro’luk hak edişini iade etme kararı aldı. Ödemenin ilk bölümü Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

 

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise bu gelişmeyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “2016 yılında imzalanan ve 2018 yılına kadar olan süreyi kapsayan mutabakat anlaşmasına uyulmamasından dolayı ceza verilmişti. Biz de CAS’taki duruşmamız esnasında, ‘Geçen sene şartlı katılım diyerek yüzde 50 paramızı kestiniz. Bu sene de aynı nedenden Avrupa kupalarından men cezası veriyorsunuz. Aynı suça iki defa ceza verilmez. Böyle bir şey yapmaya hakkınız yok’ diyerek itiraz ettik. UEFA’nın kendisi bizi haklı buldu ve o dönemki haklarımızı bize geri ödeme kararı aldı. Bu kulübümüz adına çok önemli bir kazanım oldu. Hem hukuki hem de finansal anlamda.”

Uefa Trabzonspor’a 4 Milyon euro ödeyecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.