Türkiye’deki tüm okullar 20 Şubat’a kadar, üniversiteler süresiz tatil edildi

10 ili etkileyen deprem faciası sonrası Türkiye geneli eğitime verilen ara uzatıldı. Bakan Özer Türkiye genelindeki okulların 20 Şubat'a kadar tatil edildiğini duyurdu.

featured

Kahramanmaraş merkezli dünyanın son yüzyılda gördüğü en ağır deprem dolayısıyla ilk, orta ve lise dengi okullar 20 Şubat’a kadar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 10 ili etkileyen deprem faciası nedeniyle Türkiye genelinde eğitime verilen aranın uzatıldığını duyurdu.

Bakan Özer yaptığı açıklamada,“Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık” ifadelerini kullandı.

YÖK: İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR ERTELENDİ

Öte yandan Yükseköğretim Kurumundan da (YÖK) bir açıklama geldi. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle; bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları, bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları, yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları dikkate alınarak, tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir