Türkiye günlerdir bu fotoğrafı konuşuyor! İşte Demet Akalın’ın yardım eli uzattığı Fatma Öksüzoğlu’nun yürek burkan hikayesi…

featured

Antalya Manavgat’taki yangın, 7’nci günde de devam ederken, birçok mahallede evler, kullanılamaz hale geldi.

Yangında küle dönen evinin önüne attığı yatakta uyurken çekilen fotoğrafı sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşılan kadının 87 yaşındaki Fatma Öksüzoğlu olduğu ortaya çıktı.

“Evimiz tamamen kül oldu”

Annesinin tek çocuğu olduğunu söyleyen Makbule Öksüzoğlu, “Annemle beraber kalıyorum. İkimiz beraber yaşıyoruz. Yangının olduğu gece uyumadık. Gece 2 gibi duman bastı. Ahırdaki hayvanları saldık. Arabaya binip denize doğru gittik. Çocuklarım eve bakmak için döndüler ama söndüremediler. Evimiz tamamen kül oldu. Eşim 4 ay önce hayatını kaybetti. Annemle beraber kalıyorduk” dedi.

“Evinin yandığından haberi yok”

Annesinin Alzheimer ve tansiyon hastası olduğunu belirten Öksüzoğlu, “Evinin yandığından haberi yok. İlk ‘Anne evimiz yandı’ dedim. ‘Ay kocaman ev yandı mı?’ dedi sonra unuttu. Şimdi akrabalarımın yanında kalıyorum. Köyde açık ev bulursak orada kalacağız. Annemi almak için geldiler, vermedim. Vermem, o zaten beni görmeden durmaz. Beni ‘Anne’ diye çağırır. Ben neredeysem o da orada. Bir anneme bakamayacak değilim. Bir o bir ben varım zaten. Benden başkası bakamaz ona” diye konuştu.

Demet Akalın destek olacağını açıklamıştı

Manavgat’ta evi yanıp kül olan yaşlı bir vatandaşın sokakta bir sünger yatak üzerinde uyurken çekilmiş görüntüsü sosyal medyada çok paylaşıldı. Ünlü şarkıcı Demet Akalın yerde yatan teyzeyi bulmak için harekete geçtiğini duyurmuştu. Akalın, o teyzeyi buldu.

Söndürme çalışmaları aralıksız sürerken ünlü popçu Demet Akalın (49) da yardım için seferber oldu. Yangının ilk gününden bu yana sosyal medyayı en aktif kullanan ünlülerden biri olan Akalın kişisel Instagram hesabından paylaştığı bu görüntüye ‘Bu teyzeyi nasıl bulabiliriz’ notunu düşerek sosyal medya kullanıcılarından yardım istemişti.

Akalın, yangından etkilenen ve evi kül olduğu için dışarıda yatmak zorunda kalan o teyze için harekete geçti. Twitter hesabından paylaşımda bulunan şarkıcı, “Teyzemi buldum. Evini döşemesi, yatağı bizden… ” ifadelerini kullandı. En yakın zamanda yardım derneği kuracağını da belirten Akalın, “Çok yardım geliyor. Haluk (Levent) nasıl kurdu acaba? Şu dünyada işe yaradığını hissetmek…” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir