TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer görevinden alındı, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer görevinden alındı, yerine Erhan Çetinkaya atandı. Kurumda açık bulunan başkan yardımcılığına da Doç. Dr. İbrahim Demir atandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alındı, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

Tuik Baskani Resmi Gazete

ERHAN ÇETİNKAYA KİMDİR?

1981 yılında Malatya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. 2004‑2005 yılları arasında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri’nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı. 2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalıştı.

 

Daha sonra ABD’de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business’tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar BDDK’daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi. İsviçre’de yer alan Basel Committee on Banking Supervision bünyesindeki çalışma gruplarında Türkiye’yi temsil etti. CFA (Certified Financial Analyst) ve FRM (Financial Risk Manager) sertifikaları sahibi olup Eylül 2017’den Aralık 2019’a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 20 Aralık 2019 tarihi itibarıyla BDDK Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer görevinden alındı, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.