Togg’un deneme üretimi başlıyor

Temeli 18 Temmuz 2020’de atılan Togg'un Gemlik Tesisi’nde planlar doğrultusunda deneme üretimi hazırlıklarının başladığı bildirildi. Şirketin Gemlik Tesisi’nde 2022’nin son çeyreğinde ilk seri üretim araçların bantlardan inmesi planlanıyor. Avrupa normlarında teknik yeterlilik (sertifikasyon) testlerinin bitmesiyle birlikte, 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda C segment elektrikli SUV'nin pazara çıkacağı kaydedildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerli otomobili geliştirme çalışmalarını sürdüren Togg’un Gemlik Tesisi’nde, inşaatın başlamasından bu yana geçen iki yılda planlar doğrultusunda deneme üretimi için geri sayım başladı.

Gövde, boya ve montaj istasyonlarındaki parçalı provaların gerçekleştirildiği tesiste, deneme üretimi hazırlıkları sürüyor.

Yapılan açıklamaya göre, 5 gr/m2’den az “uçucu organik bileşen” salımı ile Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i bir değerle Avrupa’nın en temizi olan boyahanede, ilk C-SUV gövdesinin boyası atıldı ve aynı gövdenin parça montajı, montaj tesisinde başarıyla tamamlandı.

Ar-Ge Merkezi, Stil Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme ve Test Merkezi, Strateji ve Yönetim Merkezi ile Kullanıcı Deneyim Parkı birimlerini de barındıracak olan Gemlik’teki tesisin, bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır olacağı kaydedildi.

1 1 1

İLK MODEL 2023’TE YOLA ÇIKACAK

Togg’da, Avrupa normlarında teknik yeterlilik (sertifikasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segment elektrikli SUV pazara çıkacak.

Ardından yine C segmentindeki Sedan ve Hatchback modeller de üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

2 1 1

Togg’un deneme üretimi başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.