Tesla’nın sahibi Elon Musk büyük zararda! Serveti 1 günde 13 milyar dolar eridi

Twitter'da "mavi tik"in kaldırılması, Tesla'nın hayal kırıklığı yaratan ilk çeyrek bilançosu ve SpaceX roketinin patlaması sonucu Elon Muskbüyük zarara uğradı. Musk'ın serveti bir günde 13 milyar dolar eridi.

featured

Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk büyü zarara uğradı. Musk’ın serveti, son 24 saatte 13 milyar dolar eridi.

ŞİRKETİN HİSSE BAŞI KARI 0,73 DOLARA DÜŞTÜ

Tesla ilk çeyrek sonuçlarıyla yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Geçen yıl 3,32 milyar dolar olan Tesla’nın ilk çeyrekteki net geliri yüzde 24 düşüşle 2,51 milyar dolara indi.

Şirketin hisse başı karı ise 0,95 dolardan 0,73 dolara düştü. Tesla’nın bilançosu sonrası borsadaki hisseler sert geriledi.

Twitter ve SpaceX’teki gelişmeler de düşüşü tetikledi. Elektrikli otomobil üreticisinin hisseleri ise 20 Nisan’da yüzde 9,75 düşüşle 162,99 dolara indi.

TWİTTER’DA MAVİ TİK KALDIRILDI

Öte yandan Musk, Twitter’da kullanıcılarını kızdıracak bir adım attı. Ünlü milyarder tarafından satın alınan sosyal medya platformu Twitter’da, “mavi tik” kaldırıldı. Sosyal medya platformu, Blue kullanıcısı olmayan doğrulanmış hesapların mavi tiki kaldırılırken Twitter Blue için aylık 8 dolar ücret ödemeyen çok sayıda kuruluş ve ünlü ismin doğrulanmış onay işaretleri silinmiş oldu.

3 BÜYÜK ŞİRKETTE YAŞANANLAR MUSK’I SERVETİNDEN ETTİ

Musk’ın üç büyük şirketinde yaşanan olaylar borsadaki hareketleri tetiklerken ünlü milyarderin serveti de sert geriledi.

Musk’un serveti en çok Tesla hisselerindeki hareketlerden etkilenerek 24 saat içerisinde 13 milyar dolar eridi. Bu kayıp, yılın en büyük düşüşü oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir