Mersin’de polisimizi şehit eden terörist Dilşah Ercan’ı hapisten CHP çıkarmış

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine saldırı düzenleyen Zozan Tolan kod isimli Dilşah Ercan’ın terör mensubu gerekçesiyle hapis yattığı tespit edildi. CHP'nin 2013'te hazırladığı sözde ‘’tutuklu gazeteciler raporu''nda Ercan'ın salıverilmesi için elinden geleni yaptığı öğrenildi.

featured
service

Dün gece Mersin’in Mezitli ilçesinde hain terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit oldu. Hain saldırıyı düzenleyen isimlerden birinin Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan olduğu tespit edildi.

AZADİYA WELAT MUHABİRİ OLARAK TBMM’DE CHP’NİN GRUP TOPLANTISINA KATILMIŞ!

Terörist Dilşah Ercan’ın, Azadiya Welat gazetesi Mersin muhabiri olarak, 4 Temmuz 2013’te düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

Mersin’de PKK saldırdı, CHP aklamaya çalıştı

CHP, TERÖRİST ERCAN’I HAPİSTEN ÇIKARMAK İÇİN UĞRAŞMIŞ!

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Manisa Milletvekili Özgür Özel imzasıyla 2013 yılında hazırlanan teröriste özgürlük isteyen ve Türkiye Cumhuriyeti devletini gazeteci tutuklar mahiyette gösterdiği ‘’Tutulu Gazeteciler Raporu’’nda Ercan’ın ismi de yer aldı.

0x0 1664266291678

Ekran goruntusu 2022 09 27 103445

CHP, o dönem terör mensubu olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve bir polisin şehit edilmesi olayında aktif rol alan Ercan’ın salıverilmesini istemiş.

CHP’nin hazırladığı raporda Ercan için şunlar yazılmış:

Ekran goruntusu 2022 09 27 103329

Ekran goruntusu 2022 09 27 103500

EKŞİ SÖZLÜK’TEN DİLŞAH ERCAN’A ÖVGÜ!

CHP, FETÖ ve Türkiye’nin karşısında olan her türlü hain grubun arka bahçeliğini yapan Ekşi Sözlük’te de terörist Dilşah Ercan için övgü dolu ifadeler yer aldığı ortaya çıktı.

Ekran goruntusu 2022 09 27 103404

İşte Ekşi Sözlük’te Dilşah Ercan için açılan o skandal başlıkta yazılan ifadeler:

gazetecilik faaliyetlerinden ötürü halen tutuklu olan gazeteci, adalet bakanlığı’nın gazetecilik faaliyetinden değil, örgüt üyeliğinden tutuklu olduğu yönündeki yalanlarını ifşa etmek için indymedia’da yayınlanan rapor şu şekilde:

bakanlık raporunda söylenenler: yorum dergisi ve yeni özgür halk gazetesi muhabiri. hakkında toplatma kararı olan yeni özgür halk dergisi bulundurmaktan, örgüt toplantılarına ve eylemlerine katılmaktan, güvenlik güçlerine mukavemette bulunmaktan 8 yıl 9 ay hapis cezası var.

bakanlık raporunda söylenmeyenler: ercan’ın katıldığı eylemler ve toplantılar halihazırda haberini yaptığı eylemler ve toplantılardır. gazeteci ercan’ın yargılanma sürecinde anadilinde savunma yapma talebi, ‘anlaşılamayan bir dil’ gerekçesi ile reddedilmiştir. ek olarak, bakanlık birincil hapsetme gerekçesi olarak (hakkında toplatma kararı olan) bir derginin gazeteci ercan’da bulunmasını göstermesine karşın, ercan’ın cezalandırılmasının gazetecilikle ilgisiz olduğu iddiasındadır.

dilşah ercan’a karataş kadın kapalı ceza infaz kurumu, adana adresinden ulaşabilir, mektup iletebilirsiniz.

 

Mersin’de polisimizi şehit eden terörist Dilşah Ercan’ı hapisten CHP çıkarmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir