Karaköy Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi yangınında 2 kişi öldü

Beyoğlu Müeyyetzade Mahallesinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojman kısmında yangın çıktı. Olay yerine çevre ilçelerden de çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Yangında 4 kişi tahliye edilmiş, dumandan etkilenen 2 kişi tedbir amacıyla hastaneye sevk edilmiştir." denildi. Ekiplerin müdahaleleri sonrasında kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Yangın sebebiyle 2 kişi yaralanırken arama çalışmaları sonucu 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

featured

Beyoğlu Karaköy’deki Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojman kısmından çıkan yangın söndürüldü. AA’nın haberine göre; Beyoğlu Müeyyetzade Mahallesinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojman kısmında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.Polis bölgede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarına başladı. İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kontrol altına alınan ve soğutma çalışmaları sona eren yangın, söndürüldü.

Türkiye Ermeni Katolikleri Ruhani Lideri Levon Zekiyan ve Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli yangın bölgesinde çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KAYMAKAM DEMİRELLİ’DEN AÇIKLAMA

Kaymakam Demirelli, Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojmanlarında henüz nedeni belirlenemeyen bir yangın meydana geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

“İtfaiyemiz yangın söndürme çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Şu an itibariyle itfaiye personelimiz soğutma çalışması yapıyor. Yangının çıkmasının akabinde 2 vatandaşımız kendi imkanlarıyla, 2 vatandaşımız da itfaiye ekiplerinin yardımıyla çıkarılarak, hastaneye sevk edildi. Dumandan etkilendiler ama durumları gayet iyi. Şu an itibariyle bizim kilise çalışanlarından aldığımız bilgiye göre 2 kişiden haber alınamıyor. Yalnız içerideler mi değiller mi onu itfaiye soğutma çalışmasını bitirdikten sonra aramaya başlayacak. Ermeni Katolik cemaatimize ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun diyorum. İnşallah herhangi bir can kaybı ile karşılaşmayız. Temennimiz bu yönde.”

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nin lojman kısmında yangın ihbarı alınmasının ardından bölgeye ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada, yangının kontrol altına alındığı vurgulanarak, “Çıkan yangında 4 kişi tahliye edilmiş, dumandan etkilenen 2 kişi tedbir amacıyla hastaneye sevk edilmiştir. Görevli ekiplerimizin yangın mahallindeki çalışmaları devam etmektedir. Kilise cemaati ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğimizi sunuyoruz. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Metro İstanbul’da T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattındaki seferleri normale döndü.

2 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Beyoğlu’nda Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi’nin lojman kısmında dün akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

DHA’nın haberine göre; 2 kişinin yaralandığı olayda itfaiye ekiplerinin arama çalışmaları sonrası bir erkek bir kadın olmak üzere 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir