Muay Thai hocası Özer Yayla’dan 16 yaşındaki Sueda Işık’a taciz: “Beni ringin köşesine sıkıştırdı, dakikalarca…”

Mersin'de iddiaya göre 16 yaşındaki lise öğrencisi Sueda Işık Muay Thai dersi aldığı 40 yaşındaki eğitmeni Özer Yayla'nın cinsel istismarına uğradı.

özer yayla
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de yaşayan lise öğrencisi Sueda Işık, kadına şiddete karşı 6 ay önce başladığı Muay Thai dersinde taciz şokuyla sarsıldı. İddiaya göre 16 yaşındaki Sueda Işık, öğle saatlerinde idman yapmak için gittiği spor salonunda kendisinden 24 yaş büyük iki çocuk babası Muay Thai eğitmeni Özer Yayla’nin cinsel saldırısına uğradı.

HAREKET GÖSTERME BAHANESİYLE İSTİSMAR ETTİ

Öğrencisini “Klinç” hareketini gösterme bahanesiyle köşeye sıkıştıran Özer Yayla, Sueda Işık’ı taciz etmeye başladı. Dakikalarca dehşeti yaşayan genç Eda, şans eseri kurtulduğu hocasının elinden kaçarak evinin yolunu tuttu.

Sueda Işık

“ADIN ÇIKMASIN”

Sabah’ın haberine göre yaşadığı dehşeti atlatamayan genç Eda’ya ikinci bir şok da Özer Yayla’nin eşinden geldi. Yaşadığı iğrenç olayın ardından özür yerine “Adın çıkmasın diye söylüyorum, bunu başkalarına söyleme ben sana yardımcı olacağım” şeklinde mesajlar alan genç kız soluğu savcılıkta aldı. Yaşananların ardından gözaltına alınan Özer Yayla, ifadesinin ardından serbest bırakıldı, Muay Thai Federasyonu ise eğitmen hakkında soruşturma açtı.

Sueda Işık

“DAKİKALARCA CEHENNEMİ YAŞADIM”

Özer Yayla hakkında savcılığa şikayette bulunan genç Eda yaşadığı dehşeti şu ifadelerle anlattı: “İdman yapmak için spor salonuna gittim. Eğitmenim Özer Yayla idmanda yardımcı olmak için yanıma geldi. Ringe girdik, birkaç dakika sonra hareket gösterme bahanesiyle beni taciz etmeye başladı. Ringin köşesine götürüp cinsel saldırı girişiminde bulundu. Kurtulmak istedim ama yapamadım. Dakikalarca cehennemi yaşadım” dedi.

Sueda Işık

Eda I. “İlk fırsatta elinden kurtulup eve geldim. Ben özür beklerken eşi susturmak için mesajlar atmaya başladı. 16 yaşımdayım ama asla susmayacağım. Bugün bana bunu yapan yarın başkasına daha kötüsünü yapar. Utanıp sıkılması gereken ben değilim, kızı yaşındaki bir çocuğa bunları yaşatanda ve arkasında duranlarda” ifadelerini kullandı.

Muay Thai hocası Özer Yayla’dan 16 yaşındaki Sueda Işık’a taciz: “Beni ringin köşesine sıkıştırdı, dakikalarca…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.