YKS başvuruları başladı! 2022 YKS başvurusu nasıl ve nereden yapılır, kayıt ücreti ne kadar, kaç TL?

YKS başvuruları ÖSYM'nin sınav takviminde belirtildiği üzere 11 Şubat 2022 itibariyle başladı. Üniversiteli olma hayali kuran milyonlarca kişi, süreç öncesinde YKS başvurusu nasıl yapılır, kayıt ücreti ne kadar ve kaç TL diye araştırıyor. ÖSYM tarafından düzenlenen sınava ilişkin detaylar, 2022 YKS başvuru kılavuzu ile netlik kazanıyor. YKS başvuru ekranı, tarihleri ve başvuru ücreti de böylece belli oluyor. YKS başvuruları hakkında detaylar kılavuzla birlikte netlik kazandı. İşte detaylar...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YKS başvuruları için ÖSYM üzerinden başvuru ekranı erişime açılıyor. Haziran’da düzenlenecek olan ve TYT, AYT, YDT oturumlarından oluşan üniversite giriş sınavına ilişkin bilgiler ÖSYM sınav takviminde duyurulmuştu. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı hakkında 2022 YKS başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlıyor, kayıt ücreti ne kadar ve kaç TL bilinmezleri başvuru kılavuzu ışığında yanıt buluyor. İşte YKS başvuru ekranı, tarihleri ve kılavuzu!

 

YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR, KAYIT ÜCRETİ KAÇ TL?

Yükseköğretim kurumlarında eğitim görmek isteyenlerin katıldığı YKS başvuruları başlıyor. Sınava katılmak isteyen adayların öncelikle sınava ÖSYM üzerinden başvuruda bulunması ve başvuru ücretleri ödeme işlemlerini tamamlaması gerekiyor. İşte YKS başvurusu hakkında merak edilenlerin yanıtı ve sınav kılavuzu…

Yks Basvurulari Bugun Basliyor

YKS BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS başvuru tarihleri açıklandı. YKS başvuruları 11 Şubat tarihinde başlayacak ve 7 Mart tarihinde bitecek. YKS geç başvuruları ise 16-17 Mart tarihlerinde alınacak.

YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

YKS sınav başvuruları için ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan bireyler, https://ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını gerçekleştirecekler. Ancak fotoğrafı bulunmayan adaylar ise başvuru merkezlerine gidecekler.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ AÇIKLANDI MI?

YKS başvuru kılavuzu yayımlandığında başvuru ücretinin belli olması bekleniyor. YKS başvuru ücreti açıklanınca haberimizde yer alacak.

YKS başvuruları başladı! 2022 YKS başvurusu nasıl ve nereden yapılır, kayıt ücreti ne kadar, kaç TL?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.