Snapchat, yapay zeka üretimi selfie sistemini kullanıma sundu

Kendi hedef kitlesini korumaya devam eden sosyal medya platform Snapchat, bugün yapay zeka üretimi selfie sistemini kullanıma sundu.

featured

Firma bu “Dreams” adını verdiği yeni imkan özelinde aslında bir ilke imza atmıyor. Şu an yüklenen selfie fotoğraflar üzerinden çok sayıda ilginç görsel / fotoğraf hazırlayan servis ya da uygulama bulunuyor. Bu konuda en çok bilinen uygulama Lensaolurken, Dreams ile beraber Snapchat kullanıcılarına yerleşik bir seçenek sunmuş oluyor.

Bu sistemde uygulamaya yüklenen selfie fotoğrafları alınıyor ve üretken yapay zeka üzerinden çok farklı temalar (Bu konuda şimdilik sekiz farklı fotoğraf paketi var) kullanarak yukarıdaki gibi ilginç görseller ya da başka bir deyişle hayali selfie’ler hazırlanıyor. Açıklandığı kadarıyla kullanıcılara ilk Dreams üretimleri ücretsiz olarak sunuluyor, daha sonraki örnekler içinse uygulama içerisinden 1 dolar kadar ödeme yapılması gerekiyor. Şimdilik sadece Avustralya ve Yeni Zelanda merkezli olarak açılan sistem, henüz tarih yok ancak ilerleyen haftalarda diğer pazarlara da getirilecek. Bu arada Türkiye’de tahmin ettiğinizden daha fazla kullanıcısı bulunan Snapchat için ilk defa bir üretken yapay zeka adımı atılmadığını belirtelim. Şirket geçtiğimiz aylarda detaylarına burada yer verdiğimiz “My AI” isimli bir üretken yapay zeka destekli sohbet botu kullanıma sunmuştu ve firma bununla çok ses getirmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir