Şırnak’ta mühimmat deposunda patlama! 2 asker yaralandı

Şırnak'taki Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda mühimmat deposunda sayım esnasında patlama meydana geldi. Yaşanan olayda iki personel ellerinden yaralandı. Patlamanın ardından çıkan yangın da söndürüldü.

featured

Şırnak‘ta askeri birliğin mühimmat deposundaki patlamada 2 personel yaralandı.

Şırnak Valisi Osman Bilgin, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda depoların sayım ve kontrolü esnasında DM-16 aydınlatma mühimmatının ateş alıp patlaması neticesinde yangın çıktığını belirtti.

CAN KAYBI YOK, İKİ PERSONEL YARALI

Bilgin, “Ellerinden yaralı 2 personelimiz bulunmakta. Herhangi bir can kaybımız yok. Yangın kontrol altına alındı” dedi.

Vali Bilgin, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, askeri birlikteki depoların sayım ve kontrolü esnasında DM-16 aydınlatma mühimmatının personelin dikkatsizliği sonucu ateş alıp patladığını ve yangın çıktığını söyledi.

“Ellerinden yaralı 2 personelimiz bulunmakta. Herhangi bir can kaybımız yok. Yangın kontrol altına alındı” ifadelerini kullanan Bilgin, vatandaşlar ve personel zarar görmeden yangının söndürüldüğünü belirtti.

Şırnak Uludere’de askeri araç şarampole devrildi: 10 yaralı

PATLAMA SONRASI YANGIN

Bilgin, şu anda hafif orman yangınlarının söz konusu olduğunu dile getirerek, bunun patlama nedeniyle mühimmatın sıçraması sonucu meydana geldiğini aktardı.

Bu yangınların da kontrol altına alındığını anlatan Bilgin, “Hem merkez hem Cizre Belediyesi hem de Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ile yangına müdahale ettik. Toplam 22 yangın söndürme aracı ve 80 personelle yangına müdahale ettik” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir