Şenol Güneş’ten “jöleli” Yiğit Bulut’a kapak gibi cevap

featured

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendisini eleştiren Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’a “Türkiye ekonomisinin tepesindeki adam, konuşuyor. Ekonomiyi batırmış, bana paradan bahsediyor. Sen git ekonomiyi düzelt” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut sosyal medya hesabından Milli Takım’ın küme düşmesi ile ilgili, “Milyonluk transferler, yaşanan şımarık hayatlar, vergisi kaçırılan transfer paraları, vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri” ifadesi paylaşmıştı.

İstanbul’da spor müdürleriyle bir araya gelen Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Yiğit Bulut’u adını vermeden eleştirdi. Güneş, “Türkiye ekonomisinin tepesindeki adam, konuşuyor. Ekonomiyi batırmış, bana paradan bahsediyor. Sen git ekonomiyi düzelt” dedi.

“EKONOMİYİ BATIRMIŞ ADAM BANA EKONOMİDEN BAHSEDİYOR”

Şenol Güneş, yıllık 3.2 milyon euro maaş almasına tepki gösterilmesine de yanıt verdi. Güneş, “Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki! Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz” ifadelerini kullandı.

Güneş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un yaptığı paylaşıma, isim belirtmeden yanıt veren Güneş, maaşı hakkında haksız bir algı yapıldığını söyledi. Güneş şöyle konuştu:

“Ay-yıldızdan bahsediyor. Vatandan, milletten bahsediyor. Vergiden, asgari ücretten bahsediyor. Ayıp denen bir şey var. Böyle algı mı olur? Bu milli takıma yapılan en büyük haksızlık. Ben çalmadım ki bir şey? Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir