Şampiyonlar Ligi finali öncesi UEFA’dan uyarı: “İstanbul’da taksiye binmeyin”

Şampiyonlar Ligi finalie saatler kala UEFA'dan maçı izlemek için İstanbul’a gelen İtalyan ve İngiliz taraftarlara uyarı geldi. Açıklamada taraftarların taksiye binmemeleri konusunda uyarı yapıldı.

featured

Bu akşam oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesi İstanbul’da coşkulu bir kalabalık bulunuyor.

75 BİN TARAFTAR MAÇI İZLEYECEK

Yaklaşık 75 bin taraftarın Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçı izlemesi bekleniyor ve bu sayının 50 bine yakını yabancı taraftarlardan oluşacak.

Bu akşam oynanacak zorlu mücadele öncesinde başta Taksim olmak üzere İstanbul’un birçok bölgesinde toplanan taraftarlar, 22.00’da başlayacak maça toplu ulaşımla gidecek.

UEFA’DAN UYARI

UEFA’nın resmi internet sitesinde yayınlanan yönergelerde, stada ulaşım konusunda toplu ulaşım tavsiyesinde bulunuldu.

Maç biletine sahip taraftarlar, İstanbul’un çeşitli bölgelerinden stadyuma gidecek otobüslere ücretsiz olarak binebilecek.

Öte yandan, UEFA tarafından yapılan bilgilendirmede, taraftarların taksi kullanmaması önerildi. Resmi siteden yapılan açıklamada, “Taksi uygun bir seçenek gibi görünse de İstanbul trafiğini tahmin etmek oldukça zordur ve yolculuk beklediğinizden uzun sürebilir. Maç günü stadyum çevresinde kapanacak yolları da düşününce, taksi kullanmanı önermeyiz.” ifadelerine yer verildi.

UEFA’nın görselinde “En hızlı ve en güvenli yolculuk için ücretsiz servis otobüslerinden ve toplu taşıma araçlarından yararlanın” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir