Putin’den İsveç’e “Kuran-ı Kerim” tepkisi: “Bizim ülkemizde suçtur”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsveç'te yapılan çirkin saldırı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Putin, bazı ülkelerde Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığın suç olarak görülmediğine işaret ederek, "Bizim ülkemizde ise bu, hem anayasaya göre hem de ceza kanununa göre suçtur." dedi.

featured

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsveç’te yaşanan çirkin saldırı sonrası dikkat çeken bir ziyarette bulundu. Putin, Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nin Derbent şehrindeki tarihi camiyi ziyaret etti. Dağıstanlı Müslümanların temsilcileriyle bir araya geldi.

KURAN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ

Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutlayan Putin’e Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Putin, hediye için teşekkür ederek “Kur’an-ı Kerim, Müslümanlar için kutsaldır ve diğerleri için de kutsal olmalıdır. Biz başka ülkelerde farklı şekilde davranıldığını biliyoruz. İnsanların dini duygularına saygı göstermiyorlar ve bunun da suç olmadığını söylüyorlar. Bizim ülkemizde ise bu, hem anayasaya göre hem de ceza kanununa göre suçtur. Biz her zaman bu kurallara bağlı kalacağız.” diye konuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir