Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık’a konser çıkışı saldırı

Rock grubu Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık, B.K.K. adlı şahsın “Ayağıma bastın” bahanesiyle yumruklu saldırısı sonrası komaya girdi. Dudarık’ın İbni Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi devam ediyor.

featured

Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık, Ankara’daki konserleri sonrası saldırıya uğradı. Saldırgan, “ayağına bastığını” iddia ederek genç müzisyeni komalık etti. Komadaki müzisyenin İbni Sina Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor

SAHNEDEN İNEREK DANS ETTİ

Rock müzik grubu Pizz, 14 Aralık’ta Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında konser verdi. Konserin ardından grubun davulcusu Mehmet Dudarık, sahneden inerek, konseri izleyenler arasında bulunan çocukluk arkadaşı O.O ile dans etmeye başladı.

Bu sırada kalabalık arasında bulunan B.K.K., Dudarık’a, ayağına bastığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Kısa süreli gerginliğin ardından Dudarık, dışarıya çıktı.

Dudarık, eğlence mekanının önünde telefonla konuşurken dışarıya çıkan B.K.K.’nın yumruklu saldırısına uğradı. Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, yerde de defalarca yumruklandı.

Ağır yaralanan Dudarık, arkadaşları tarafından Ankara İbn-i Sina Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Dudarık, yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Olayın ardından B.K.K. ise polis tarafından gözaltına alındı.

ARKADAN SALDIRIP, YERDE YUMRUKLADI

Pizz grubunun gitaristi Doğa Usta, yaptığı açıklamada, Mehmet Dudarık’ın MS hastası olduğunu, başına aldığı darbe sonucu hastalığının da tetiklendiğini söyledi.

Arkadaşının hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Usta, “Tanımadığı bir şahıs Mehmet’in yanına doğru yanaşıyor. Mehmet’in ona çarpmasını sağlıyor. Çarptıktan sonra ayağını gösteriyor, ‘niye ayağıma basıyorsun’ diyor. Mehmet sürekli özür diliyor, ‘özür dilerim kardeşim, bilerek olmadı bastıysam da’ diyor. Ama saldırgan tartışmayı uzatmaya devam ediyor. Sonra olay kapanıyor gibi gözüküyor. Sonra Mehmet dışarı çıkıyor. Mehmet telefonla konuşurken arkadan birisi geliyor ve yumrukla saldırıyor, yere düşürüyor. Yerde yumruklamaya devam ediyor. Yani inanılır gibi değil” dedi.

Usta, Mehmet’in yanında eğlendiği çocukluk arkadaşı O.O.’nun da aynı kişi tarafından saldırıya uğradığını söyleyerek, “Diğer arkadaşına da yumruk atıyor. Mehmet’in arkadaşının elmacık kemiği patlamış, yüzünde kırık varmış onun da. Biz hala şoktayız” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir