Norveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakan İslam düşmanı kaza yaptı!

Norveç'in İslamlaştırılmasını Durdurun adlı aşırı sağcı grubun lideri Lars Thorsen, yaktığı Kur'an-ı Kerim ile sokak sokak dolaştırdıktan sonra trafik kazası yaptı. Aracı takla atan Thorsen yaralandı.

featured

Norveç’te yaktığı Kur’an-ı Kerim’i aracın camından sallayarak gezen aşırı sağcı grubun lideri Lars Thorsen’in aracı kaza yaptı.

Avrupa’da sık sık yaşanan İslam’a yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi.

MÜSLÜMANLARIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEYİ SEÇTİ

Norveç’in başkenti Oslo’da, İslam karşıtlığı ile bilinen aşırı sağcı SIAN (Norveç’in İslamlaştırılmasını Durdurun) grubunun lider Lars Thorsen, Kur’an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştirdi.

Thorsen, eylem için Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu Mortensrud bölgesini seçti.

Kuran-ı Kerim’i yakıp yolun ortasına bırakan Thorsen, aracına döndü.

YANAN KUR’AN-I KERİM’LE DOLAŞTI

Çevredekiler ise duruma müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı. Aracına binen Thorsen bir kez daha aynı provokasyonu gerçekleştirdi.

Aracında yaktığı Kuran-ı Kerim’i camdan çıkararak sokaklarda dolaşmaya başladı.

6 TAKLA ATTI

Daha sonra içinde 2 kadının bulunduğu bir araç, eylemini sonlandıran Thorsen’in aracının peşine düştü. Bir süre yaşanan kovalamacanın ardından Thorsen’in bulunduğu araç takla attı.

Kazada 6 kişinin yaralandığını açıklayan polis, kasten çarpmakla suçlanan araç sürücüsü dahil olmak üzere 2 kadını gözaltına alındığını aktardı.

İskandinav ülkelerindeki aşırı sağcı İslam karşıtı eylemciler, son yıllarda Müslüman nüfusun yoğun olduğu mahallelere gelerek provokatif eylemler gerçekleştiriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir