Nisa Mihriban bebeğin annesi Ebru Sepetçioğlu’nun ailesi ortadan kayboldu

Nisa Mihriban bebeğin annesi Ebru Sepetçioğlu’yla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. İstanbul Pendik'te 3 aylık bebeğini boş bir sokağa bırakıp daha sonra fuhuş yaptığı ortaya çıkan Ebru Sepetçioğlu’nun ailesinin yaşadığı eve ulaşıldı. Kocaeli'ndeki evde yaşayanlar adeta sırra kadem bastı. Ayrıca mahalle sakinleri de olaya ilişkin açıklamalarda bulunurken, aile ile ilgili fazla bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlerdir Türkiye’nin gündeminde olan Nisa bebeği boş araziye terk eden anne, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, bugün yeni bir gelişme yaşandı. Biyolojik anne Ebru S.’nin ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenilirken, evde kalanlar adeta sırra kadem bastı. Öte yandan mahalle sakinleri, aile hakkında fazla bilgi sahibi olmadıklarını ancak Adanalı olduklarını söyledi.

Olay, 29 Mart tarihinde İstanbul’un Pendik ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ebru S. (21) isimli bir kadın, 3 aylık bebeğini sokağa bıraktı. Pendik’te görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz, 29 Mart 2022 tarihinde terk edilmiş bir bebek vakasında gitti. Gördüğü bebeğin aç olduğunu fark edip kendi bebeği gibi emzirdi. Kendisinin de 14 aylık bebeği olan Büşra Durmaz, süt anneliğini yaptığı bebeğe kendi bebeğinin elbiselerinden giydirdi. Durmaz, bebeğe ‘Nisa Mihriban’ adını koydu. Sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürülen bebeğin sağlık durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

Ekran Resmi 2022 04 07 15.22.20
ANNE TUTUKLANDI

Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, onlarca güvenlik kamerası görüntüsü izleyerek bebeği bırakan annenin kimliğini tespit etti. Bunun ardından anne Ebru S., gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ebru S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ekran Resmi 2022 04 07 15.22.27 YAŞADIĞI YER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Ebru S.’nin Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenildi. Ailenin oturduğu evde perde kımıldamazken, komşularının çoğunun aileyi tanımaması ise dikkat çekti.

Ekran Resmi 2022 04 07 15.22.35

MAHALLELİ KONUŞTU: TEK BİLDİĞİM ADANALI OLDUKLARI

Ebru S., ile aynı mahallede oturan bir vatandaş, “Ben 5 yıldır bu mahallede oturuyorum. Aile hakkında çok bir bilgim yok benim. Adanalı olduklarını biliyorum sadece. Bu olayı internette haberlerde okumuştum. Ama buradaki aileyle bir bağlantısı olduğunu ilk kez sizden duydum. Sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında çalıştığım için sabah evimden çıkıyorum akşam evime giriyorum. O yüzden hiç görmedim. Nasıl insanlardır, kimlerdir bilmiyorum” dedi. (İHA)

Ekran Resmi 2022 04 07 15.22.40

Nisa Mihriban bebeğin annesi Ebru Sepetçioğlu’nun ailesi ortadan kayboldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.