New York’ta Gazze için dev gösteri

New York'ta protestolarına aralıksız devam eden Filistin destekçisi aktivistler, Manhattan adasına bağlanan iki köprü ve bir tünelde araç akışını kısa süreliğine engelledi.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto eden aktivistler, New York’un Brooklyn ile Manhattan arasındaki köprüleri ve New Jersey-New York eyaletleri arasında geçişi sağlayan Holland Tüneli’ndeki araçların geçişine bir süre izin vermedi.

GÖSTERİCİLER, BİR SÜRE ARAÇLARIN GEÇİŞİNİ ENGELLEDİ

Manhattan’ın Wall Street bölgesi yakınındaki Holland Tüneline yürüyerek gelen göstericiler, araçların tünele girdiği noktada bir süre oturma eylemi yaptı. Brooklyn ve Manhattan köprülerinde de onlarca aktivistin el ele tutuşarak araçların geçişine engel olduğu görüldü.

New York gazze yürüyüşü

GAZZE’YE YÖNELİK SALDIRILARIN DURDURULMASI VE ACİL ATEŞKES ÇAĞRISI

Irksal ve Ekonomik Adalet için Yahudiler (JFREJ) topluluğu üyesi çok sayıda Yahudi ve New York sakini eylemci grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması ve acil ateşkes çağrısında bulundu.

BİZİM VERGİLERİMİZLE ETNİK TEMİZLİK YAPILIRKEN, İLER HER ZAMANKİ GİBİ DEVAM EDEMEZ”

Göstericiler, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki işgale son vermesi çağrısında bulunarak, “Bizim vergilerimizle, bizim adımıza etnik temizlik yapılırken işler her zamanki gibi devam edemez. Yahudilerin güvenliği adı altında Filistinliler bombalanırken ve aç bırakılırken, Yahudiler sessiz kalmayacak.” denildi.

GÖZALTINA ALINANLAR VAR

İsrail karşıtı protesto eylemine müdahale eden New York polisi (NYPD) bazı aktivistleri gözaltına aldı.

New Yorkta filistin sesleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir