Büyük İstanbul depremi yaklaşıyor mu? Düzce’de meydana gelen depremlerin ardından Naci Görür’den flaş açıklamalar…

featured

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin verilerine göre, merkez üssü Düzce merkez olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 15.40’taki deprem, yerin 18,02 kilometre derinliğinde oldu.

AFAD Deprem Dairesi Daire Başkanı Dr. Murat Nurlu Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, “Öncelikle geçmiş olsun. 5.0 büyüklüğündeki Düzce depreminden sonra 4.3 büyüklüğündeki artçı depremde meydana geldi. 5.1 saniye süren depremin ivme değeride yüksek olduğundan oldukça geniş bir alanda da hissedildi. Artçılar normal seyrinde gidiyor dikkatle takip ediyoruz” dedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada, ”Merkez üssü Düzce olan ve çevre illerimizden de hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından ekiplerimiz incelemelerini başlattı. Düzce’mize ve ülkemize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Marmara beşik gibi sallanıyor! Düzce’de bir deprem daha…

NACİ GÖRÜR’DEN AÇIKLAMA

Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Düzce-Çilimli civarında KAF’ın kuzey kolu üzerinde 5,3 büyüklüğünde deprem oldu. Bu deprem muhtemelen zon içerisinde, 12 Kasım 1999’da kırılmamış olan küçük bir fay parçası tarafından üretildi. Endişe edilecek bir durum yok zira buradaki enerji 12 Kasım depreminde boşalmıştı.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir