Muhafazakar yayınevinden skandal çocuk kitabı: “En iyisi tecavüz”

featured

Muhafazakar yayınları ile bilinen Arı Sanat Yayınevi tarafından 4’üncü baskısı yapılan, Musa Dinç’e ait çocuk kitabındaki ifadeler tepkilere neden oldu.

“Gül ve Düşün Masalları” adlı çocuk kitabında, “Bekaretim gitti, namusum beş paralık oldu”, “Boz Ayı yerine fahişe Boz Ayı derlerse”, “En iyisi tecavüz. Namusunu beş paralık edeyim”, “Boz Ayı’nın da bakireliği son bulmuş”, “Gerdekten çıkmış damat misali gibi” skandal ifadeler yer aldı.

Kitabın ilgili sayfalarının sosyal medyada paylaşılması sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Bunun üzerine Arı Sanat Yayınevi Twitter hesabından açıklama yaptı. Arı Sanat Yayınevi, ilgili çocuk kitabının 4’üncü baskısının kendileri tarafından yapıldığını belirtti ve kitap içindeki ifadeler nedeniyle 2019 dağıtım ve baskının durdurulduğu belirtildi. Arı Sanat Yayınevi, bastıkları çocuk kitabı ile ilgili olarak da okurlarından özür diledi.

Arı Sanat Yayınevi’nin daha önce attığı mesajlar da dikkat çekiyor. Yayınevi 2019 yılında attığı mesajda, kadın cinayetlerine karşı imzalanan İstanbul Sözleşmesine karşı mesaj attı. Mesajında Arı Sanat Yayınevi, “Feminist kadın dernekleri İstanbul Sözleşmesi Yaşatır diye etkinlik yapıyor oysa sözleşmeden sonra kadın cinayetleri senede 100’den 500’e çıktı. Evinden atılan aşağılanan erkekler şiddete meylediyor ki cinayetler arttı. #İstanbulSözleşmesiÖldürür #İstanbulSözlesmesiFeshEdilsin” ifadelerini kullandı.

Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı olan Türkiye gazetesi yazarı Ekrem Buğra Ekinci’nin kitapları da aynı yayın evi tarafından baslılıyor.

İşte çocuk kitabındaki tepki çeken ifadeler ve Arı Sanat Yayınevi’nin attığı mesajlar:

https://twitter.com/arisanat/status/1298907219057160193

https://twitter.com/arisanat/status/1298914621726887936

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir