Müge Anlı ya da Esra Erol ile karıştırmayın! Fulya Öztürk habercilikte bir idol…

featured

Geçtiğimiz cuma günü programında yaşanan ‘porno video’ olayıyla gündeme gelen Fulya ile Umudun Olsun programının sunucusu Fulya Öztürk, habercilik alanında pek çok ödül sahibi başarılı bir haberci…

Yaptığı pek çok haber ile günlerce Türkiye gündemine damgasını vuran Fulya Öztürk, kendisine karşı yapılan haksız eleştirilere karşı isyanını dile getirmişti.

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, Ocak 1989 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji’nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene 2006 yılında televizyonculuk kariyeri başladı. 2007 senesinde Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.

 

 

Profesyonel iş kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi’nde göreve başladı. 3 sene Kurgu Editörlüğü yaptı.

Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013 senesinde Saha Muhabirliği ‘ne başladı. Fulya Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı.

Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” dalında onlarca ödüle layık görüldü. Öztürk, ayrıca TEDx’te konuşmacı oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir