Müge Anlı’da aranan Elazığlı Mustafa Yılmaz’ın cesedi bulundu mu? Kayınpedere flaş gözaltı

Müge Anlı'daki kayıp damat Mustafa Yılmaz'ın eşi Nurten Yılmaz, Müge Anlı 'ya eşinin babası tarafından kaçırıldığını ve tehdit edildiğini belirtip "Babam, eşimi işkence ederek öldürmüş olabilir" demişti. Mustafa Yılmaz ve Onur Yılmaz kuzenlerin şüpheli kaybı ile ilgili açıklamada bulunan Müge Anlı, şüpheli olan kayınpederin gözaltına alındığını duyurdu. Programda flaş bir gelişme yaşandı. Hatice Yılmaz canlı yayında gözaltına alındı.

featured

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, Elazığ‘da yaşanan olayda Mustafa Yılmaz isimli 25 yaşındaki genç adam, nikahından 17 gün sonra ortadan kayboldu. Eşi Nurten Yılmaz; kocasının şüpheli kaybından babası ve kuzenini sorumlu tuttu. İddialar akıllara durgunluk veren cinstendi. Bugün ise bir son dakika gelişmesi yaşandı. Peki, Düğününden 17 gün sonra kaybolan Mustafa Yılmaz bulundu mu, nerede?

Nurten Yılmaz: “Babamın eşimi işkence ederek öldürdüğünü düşünüyorum” açıklamasıyla kan dondurdu.

Ailesinin bu evliliğe onay vermediğini belirten genç kadın kocasının bulunması için gözyaşları içinde Müge Anlı’dan yardım istedi.

Mustafa Yılmaz’ın kaybından bir gün sonra ise, kuzen Onur Yılmaz sırra kadem bastı. Genç kadın, eşinin kaybından sorumlu tuttuğu Onur Yılmaz’ın hem kendi kuzeni hem de kocasının kuzeni olduğunu dile getirdi.

“Kocamla aramızda akrabalık yok ama Onur kocamın anne tarafından kuzeni, benim ise baba tarafından kuzenim” dedi.

‘KÖYE ŞAFAK OPERASYONU DÜZENLENDİ’

Müge Anlı, Nurten Hanım’a dönerek “Bu sabah saat 06.00’da babanın yaşadığı köye şafak operasyonu düzenlendi. Operasyonda evler idik didik arandı. Aile fertleri şu an gözaltında. Baban, amcaların yeğenin ve halaların gözaltında” dedi.

AİLE FERTLERİ GÖZALTINDA

Şahısların gözaltına alındığı açıklanınca stüdyoda alkış sesleri yükseldi.

Genç kız, “Müge Hanım bu gözaltındakilerin hepsi gerçeği biliyor.” dedi.

KAYIP ONUR YILMAZ’IN ANNESİNE CANLI YAYINDA GÖZALTI

Müge Anlı ile Tatlı Sert’in ilerleyen dakikalarında yeni bir gelişme daha yaşandı. Müge Anlı Elazığ cinayet büro ekiplerinin geldiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Onur Yılmaz’ın stüdyomuzda konuk olan annesi Hatice Yılmaz’ı gözaltına alacaklar.”

Hatice Yılmaz, ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU

Nurten Yılmaz eşi Mustafa Yılmaz’ın kayıplara karıştığını ve babası tarafından öldürülmüş olabileceğini açıklayıp yardım istemişti.

22 Ocak’ta yaşadığı şehir olan Elazığ’da haber alınamayan Mustafa Yılmaz ile ilgili konuşan Nurten Yılmaz şu açıklamayı yapmıştı:

“Mustafa Yılmaz, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okuyordu. Aileme Mustafa’dan bahsettim. Onay vermediler. 28 Aralık günü Mustafa ile kaçtım. Baban peşimizi bırakmadı. Her gün tehdit ediyordu. 22 Ocak Pazar günü kahvaltıya gitmiştik. Mustafa beni eve bırakmaya geldiğinde kardeşi Büşra, Onur’un görüşmek istediğini söyledi. Onur teyzesinin oğlu, benim de amcamın oğluydu. Evden ‘Kuzenim Onur ile görüşeceğim’ diyerek çıktı. Daha da gören olmadı”

Mustafa Yılmaz’dan bir gün sonra ise kuzeni Onur Yılmaz kayıplara karışmıştı. Nurten Yılmaz’ın birkaç haftalık eşinin kaybolmasına ilişkin babasından şüphelendiğini söylemişti.

Yılmaz, açıklamasında “Benim bütün ailem Mustafa’yı, Mustafa’nın ailesini, kardeşlerini tehdit ediyordu. ‘Küçük kardeşlerinizi öldürürüz, kızınızı kaçırırız. Mustafa seni öldüreceğiz. Senin kanını asfalta sereceğiz. Ölmek için yalvaracaksın.’ gibi… Babamın söylediklerini şu an ben yaşıyorum. Babamın eşimi işkence ederek öldürdüğünü düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir