AK Partili Mücahit Birinci’den canlı yayında provokasyon yapan Deniz Demir açıklaması: ‘Gereği yapıldı’

29 Ekim'de TRT ekranlarında konuşmasının dışına çıkarak, "Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini armağan eden" sözleriyle provokasyon yapan TRT spikeri Deniz Demir'in görevden alındığı ileri sürülürken, AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci, "Gereği yapıldı" dedi.

featured

AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili TRT ekranlarındaki kutlama mesajının ardından TRT spikeri Deniz Demir’le ilgili açıklamalarda bulundu.

Birinci, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Deniz Demir’in kutlama mesajının “planlanmış bir hareket” olduğunu söyledi, Demir üzerinden TRT’nin hedef alınmamasını istedi.

AK Partili Birinci, şunları kaydetti:

“Bir spiker kadının, bülten bitiminde, aşırı sözlerle, sözde Atatürkçü bir tavırla, mütedeyyin vatandaşlarımızı kışkırtıcı bir dil kullanarak, üstelik bunu telefonundan okuyarak paylaşması kanaatimce planlanmış bir harekettir.

TRT’deki yönetimin, orada çalışan arkadaşlarımızın, nasıl bir özveri ile çalıştıklarına, milli hamlelerimizi takip için mesai mefhumu olmadan nasıl koşturduklarına şahidiz. Bu istisnai planlı hareket neticesi, tüm TRT kurumunu hedef almak adil olmaz.”

Birinci, paylaşımına yanıt veren Bandırma Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Yusuf Ziya Çelikoğlu’nun “Yalnız bu TRT’de ilk olmuyor. Ne kadar vatanına düşman, bayrak düşmanı varsa TRT’nin kaymağını yiyor” demesi üzerine de şu sözleri kullandı:

“Canlı yayınlar kurum açısından çok risklidir. O veya bu sebeple, bu tür “kamikaze” dalışları olabiliyor. Yayında spikerin ağzını kapatamazsın. Ancak sonra gereğini yaparsın, ki yapıldı… Efendimizin ümmeti ile ilgili ahkam kesmek bunun haddi değildir. Planlı harekettir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir