Milli futbolcu Burak Yılmaz futbolu bıraktığını açıkladı!

Hollanda ekibi Fortuna Sittard ile yollarını ayıran milli futbolcu ve 37 yaşındaki golcü Burak Yılmaz futbolu bıraktığını duyurdu

featured

Burak Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında futbolu bıraktığını açıkladı.

Burak Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz? Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum.”

“ÇOK MUTLUYUM, ÇOK GURURLUYUM”

“Çok mutluyum, çok gururluyum. Böyle bir kariyer, böyle bir futbol yaşantısı her genç kardeşimizin hayalidir diye düşünüyorum. Allah’ıma şükrediyorum ki bana bu hayalleri nasip etti. Çok söylemek istediğim şey var. 7 yaşında Antalyaspor’un altyapısında içeri girdim. Antalyaspor’a çok teşekkür ediyorum, beni eğittiler, geliştirdiler Türk futboluna sundular. Her gencimizin hayalidir. 4 büyük kulübümüzde oynamak. Bana bu nasip oldu. 4 tane büyük çınar kulübümüze teşekkür ediyorum. Hepsinde aynı başarıları yakalayamasam da bana güvenip, bana kapılarını açmaları benim için çok değerli. Hepsini ayrı ayrı kalbimde yeri vardır.”

“GALATASARAY KALBİMİN EN FARKLI YERİNDE OLACAKTIR”

Galatasaray’ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması, ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne de Galatasaray’da yaşadıklarımı unutturur. Galatasaray’da yaşadıklarım, kalbimin en farklı yerinde olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir