Merve Özkaynak: “Atatürk’ün yemek yediği yerde olmak gurur vericiydi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine Dolmabahçe Sarayı'ndaki iftar yemeğine katılan YouTuber Merve Özkaynak, davete katılımı üzerine gelen tepkiler sonrası yaptığı açıklamayla sosyal medyada gündem oldu. Özkaynak'ın "Atatürk'ün yemek yediği yerde olmak benim için gurur vericiydi" sözü, bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dolmabahçe’deki iftar programına katılanlar arasında ünlü Youtuber Merve Özkaynak da vardı. Merve Özkaynak iftara katılım gösterdiği için tepki gören isimler arasındaydı.

Merve Özkaynak eleştirilerin ardından “Bence devlet makamından bir davet alıyorsanız benim için doğru olan katılım göstermektir, Atatürk’ün yemek yediği, çalıştığı yerde olmak gurur verici” açıklamasından sonra Twitter’da daha çok dikkat çekti ve TT listesine girdi.

“NEZAKETEN KATILDIM”

Merve Özkaynak gelen tepkilerden sonra bir açıklama daha yaptı ve “Ben Cumhuriyet çocuğu olarak doğdum ve Cumhuriyet kadını olarak öleceğim. Bugüne dek 9 senelik kariyerimde aksi yönde bir eylemim veya söylemim olmamıştır” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir