CHP’den fonlu Merdan Yanardağ: ‘Meral Akşener, AK Parti iktidarına 5 yıl daha hediye etmek üzere’

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimleri kazanırsa bunun sorumlusunun Meral Akşener olacağını söyledi.

featured

Türkiye, gözlerini 2023 seçimlerine dikti. Yurt genelinde depremin izleri silinirken bir diğer ana gündem konusu da seçimlere 3 ay gibi bir süre kalmışken, Millet İttifakı’nın aday sessizliği…

Henüz bir anlaşmaya varıp aday çıkaramayan 6’lı masa, bugün toplan-dağıl görüşmelerine bir yenisini daha ekliyor.

‘ADAYI BELİRLERİZ  İLERİ TARİHTE AÇIKLARIZ’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün gerçekleşecek toplantı için, “Adayı belirleriz ancak ileri bir tarihte açıklarız.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, bir süredir Millet İttifakı adayları için konuşulan isimler arasında Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş var. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bazen gerçek komutan olmak için apoletlerden vazgeçmek gerekir.” ifadeleri ile akılları karıştırmıştı.

MANSUR YAVAŞ’TAN YEŞİL IŞIK

Mansur Yavaş, söylemlerin ilk çıktığı dönemlerde aday olmayacağını defalarca vurgularken, son açıklamasında yeşil ışık yaktı. Mansur Yavaş, “Altılı masa başka bir karar alırsa, benim böyle bir talebim yok ancak görev olarak kabul edebilirim.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER YÜZÜNDEN MİLLET İTTİFAKI KAYBEDECEK

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, canlı yayında adaylık konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yanardağ, Millet İttifakı’nın Meral Akşener yüzünden seçimi kaybedeceğini söyledi.

‘AK PARTİ İKTİDARINA 5 YIL DAHA HEDİYE ETMEK ÜZERE’

Yanardağ, şu ifadeleri kullandı; Meral Akşener’in AK Parti iktidarına 5 yıl daha hediye etmek üzere olduğunu düşünüyorum. Eğer Erdoğan seçimi bir kez daha kazanacaksa sorumluluğu İyi Parti, Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ta olacaktır.”

‘ MANSUR YAVAŞ’TAN ADAYLIK SİNYALLERİ’

Bugün bakıyorsunuz Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş iki ayrı televizyonda. İmamoğlu aday olmayacağını belirtmedi. Yavaş belirtse de son birkaç gündür aday olabileceğine dair sinyaller verdi. Tuhaf bir eşikteyiz.

‘MERAL AKŞENER ADAY ÖNERİSİ İLE GELEBİLİR’

Meral Hanım’ın hepimize sürpriz yapma olasılığını bir kenara bırakmıyorum. Parti içindeki gruplara bir takım kliklere yapmış olsun böyle bir ihtimal var. Veyahut Millet İttifakı’nda kimi direniş noktalarına kırmak için yapmış olabilir. Pekala Meral Hanım düşünüyor olabilir ki Kılıçdaroğlu değil başka bir aday seçilebilir adaydı. Kendi dediği gibi büyük tehlikeyi öncesinde savuşturmak gerekir. Kişisel hesaplar değil milletin hesabını yapmak gerekir diye düşünebilir. Bu olasılıkları bir yana bırakmıyorum. Meral Akşener’in kötü niyetli olduğuna da düşünmüyorum. Ama siyasal olarak yanlış değerlendirme yaptığını, AK Parti Erdoğan iktidarına 5 yıl daha hediye etmek üzere olduğunu düşünüyorum. Eğer Erdoğan bu seçimi bir daha kazanacaksa Türkiye’nin önündeki 100 yılını kaybetmek anlamına gelirse bunun sorumluluğu İyi Parti ve Meral Akşener’de olacaktır. Onunla beraber hala seçildikleri partinin kendilerini destekleyen siyasal ve toplumsal gücün niteliğinin farkında olmayan bu oyunda bir rol üstlenmeye çalışan iki belediye başkanı da olacaktır diye düşünüyorum. Meral Hanım’ın bu konuşması yarın yapılacak toplantıyadır. Yanılma payım olabilir. Bizi yanıltabilir. Meral Hanım’ın büyük olasılık aday önerisi ile geleceğini düşünüyorum.

“KILIÇDAROĞLU’NU SİYASETTEN SİLME OPERASYONU VAR’

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz edecek gibi duruyor. Ortada Kemal Kılıçdaroğlu’nu siyasetten silme operasyonu var. Meral Hanım, zaten başbakan adayı. Dolayısıyla, Siyasal İslamcı iktidardan sonra sağ iktidarla geçiş dönemi tasarlanıyor. Bu beşli çetenin operasyonudur. Beşli çete bir sermaye grubudur. AK Parti döneminde zenginlemiş bir yağmacı sermaye grubudur. Bunların operasyonu olabileceğini akıldan hiç çıkarmamak lazım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir