MİT’ten nokta operasyon! Mehmet Aydın, Suriye’de öldürüldü!

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından olan Mehmet Aydın'ı Suriye'de etkisiz hâle getirdiğini açıkladı. Aydın’ın 2013’te Hatay'ın Dörtyol ilçesi Akelma Yaylası'nda köylülerin alıkonularak ölümle tehdit edildikleri eylemde de görev aldığı tespit edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin sözde Amude-Derbesiye Eyalet Sorumlusu ‘Rojvan Van’ kod adlı Mehmet Aydın’ı Derbesiye’de etkisiz hale getirdi.

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK/YPG’de sözde sorumlu kadrosunda yer alan terörist Mehmet Aydın eylem ve faaliyetleri nedeniyle MİT’in hedef listesindeydi. MİT, yerel istihbarat sonucu elde ettiği anlık bilgiler sonrası Derbesiye’de operasyon için düğmeye bastı. “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan aranan terörist Aydın, nokta atışı ile etkisiz hale getirildi.

0 2

MEHMET AYDIN KİMDİR?

Edinilen bilgiye göre terörist Mehmet Aydın, 2005’te İran’ın Kelareş kırsalından örgüte katıldı. Bir dönem Tunceli kırsalında, 2010-2013 yıllarında Hatay’ın Amanos kırsalında, 2013’de Kobani’de sözde Alay Sorumlusu olarak görev aldı.

00

2015’te Afrin’de sözde Cephe Sorumlusu olarak faaliyet gösterdi. 2018 yılında Rüstem Akademisi’nde aldığı sözde liderlik eğitimi sonrası ise sözde Eyalet Sorumluluğu’na getirildi. Terörist Aydın’ın ayrıca 2013’te Hatay – Amanos’ta faaliyet gösterdiği dönemde Dörtyol ilçesindeki Akelma Yaylası’nda köylülerin alıkonularak ölümle tehdit edildikleri eylemde de görev aldığı öğrenildi.

 

MİT’ten nokta operasyon! Mehmet Aydın, Suriye’de öldürüldü!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.