Mehmet Ağar, Süleyman Soylu’dan özür diledi: “Sürç-i lisan söz konusu”

featured

Suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesaplarında paylaştığı videolarda eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a yönelik bir dizi iddiayı gündeme getirmiş ve Bodrum Yalıkavak’ta yer alan marinaya ‘çökmek’le suçlamıştı.

Mehmet Ağar, önceki gün Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada, “Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” diye konuşmuştu.

Mehmet Ağar’dan Sedat Peker’in Yalıkavak Marina iddialarına yanıt: “Biz buradan uzaklaştırılırsak buraya mafya çökecek”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mehmet Ağar’ın bu açıklamaları için “Bu süreçte ‘belki dil sürçmesidir’ diye hâlâ tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine firsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil” dedi.

“Sürç-i lisan söz konusu”

Ağar. Soylu’nun bu açıklamalarına cevap verdi. Sözcü TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın Soylu’nun sözlerini hatırlatması üzerine Ağar şunları söyledi:

“Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından ve sinirliliğinden burada bir sürç-i lisan söz konusu.

Bugün görev yapan emniyet teşkilatı mensubu arkadaşlarımız çok nadide çok değerli arkadaşlarımız. Bizim zamanında daha rütbelerde çok başarılı görevleri yapıyorlardı. Bugün Türkiye organize suç örgütlerine nefes aldırmıyorlar, göz açtırmıyorlar. Dolayısıyla benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır.

Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum. Bundan dolayı kalbi olarak özür diliyorum. Özellikle sayın İçişleri Bakanı gerçekten çok takdirler kendisini takip ediyorum. Gerek terörle mücadelede gerek organize suçlarla mücadelede gerek teşkilata verdiği güven dolayısıyla fevkalade başarılı görev sürecini devam ettiriyor. Allah da uzun yıllar devam ettirsin.”

Ne olmuştu?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı bir videoda, Mehmet Ağar’ın Bodrum Yalıkavak Marina’yı sahibi Mübariz Mansimov’un elinden alarak ‘çöreklendiğini’ söyledi. Ağar bu iddiaya dün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada yanıt vererek, “Rica üzerine yönetici oldum. Ben olmasan burası mafyanın eline geçer” dedi. Bu açıklamaya bugün tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, Bu süreçte ‘belki dil sürçmesidir’ diye hâlâ tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine firsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine firsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil” demişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir