Malatya’da çöken bina soruşturmasında flaş gelişme! İşletme sahibi ve 2 çalışan tutuklandı

featured

Malatya’da bir binanın çökmesine ilişkin gözaltına alınan 4 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

İnönü Caddesi’ndeki zemin katında işletmelerin yer aldığı tek katlı binanın dün çökmesine ilişkin Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma sürüyor.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Bu kapsamda gözaltına alınan işletme sahibi Hikmet D. ve yanında çalışan Sebahattin C, Zeki A. ile Mehmet G’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden işletme sahibi Hikmet D, Zeki A. ile Mehmet G. tutuklanırken sıhhi tesisatçı Sebahattin C adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi’nde altında iş yerleri bulunan iki katlı binada henüz bilinmeyen nedenle meydana gelen çökmenin ardından arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 9 saatte tamamlandı. Çevre illerden de gelen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri ile STK’lerden toplam 447 personel görev aldı.

Kentte dün binada gerçekleşen çökmenin ardından arama kurtarma çalışmaları sonucu 13 kişi enkazdan yaralı kurtarılmıştı, 8 kişi hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edilmişti.

Malatya’da 2 katlı bina yerle bir oldu! Enkazdan 8 kişi çıkarıldı… Korkunç görüntüler!

işletme sahibi Hikmet D., avukatları Aykut Öcal ve Kenan Halil Doğan’ın huzurunda savcılıkta verdiği ifadede, çiğ tavuk ve pişmiş tavuk sattığını kaydederek, “İşyerimin yanında da bir pideci vardı. İşletmecisi 5-6 ay önce çıktı. Bende fırıncının çıktığı dükkânı kiralamak istedim. Fırıncının çıkmış olduğu dükkânı kiralamak istedim. Bu sebeple mülk sahibi ile görüştüm.

“MÜLK SAHİBİ ‘FIRINI DAHİL EDEBİLİRSİN’ DEDİ”

Mülk sahibine, ‘fırıncının dükkânıyla benim dükkânımı birleştireceğimi, aradaki duvarları yıkacağımı’ söyledim. Mülk sahibi ise bana biraz beklememi, pidecinin kendisine kira borcunun olduğunu, bu borcu ödedikten sonra bu mevzuyu konuşabileceğimizi söyledi. Bunun üzerine yaklaşık bir ay sonra mülk sahibi beni telefonla aradı, pideciden çıkan kişinin birikmiş kira borçlarını ödemem halinde fırıncı dükkanını da bana kiralayabileceğini ve tavukçu dükkanıma dahil edebileceğimi söyledi. Yani mülk sahibi açıkça fırınla benim dükkanım arasındaki duvarı yıkıp, fırıncı dükkanını benim dükkanıma dahil edebileceğimi söyledi. Bende bu teklifi kabul ettim” demişti.

Malatya’da çöken binadan 13 kişi yaralı olarak çıkarıldı! Tadilat yapan iş yeri sahibi dahil 4 kişi gözaltında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir